Facebook Allegro OLX

Sufczyn k. Brzeska

+48 604 178 957

Strzegom

+48 885 044 800

Katowice

+48 516 005 117

Łódź

+48 885 336 600

Warszawa

+48 885 757 700

Strona główna O nas Aktualności Dlaczego granit na blat kuchenny?

Dlaczego granit na blat kuchenny?

14.05.2015 | Wszystkie aktualności

Pewnie nie raz zastanawialiście się jaki kamień będzie najbardziej odpowiedni na blat kamienny do waszej kuchni. Wybór dla klienta, który nie zna branży kamieniarskiej nie jest oczywisty. Marmury granity, trawertyny i onyxy... Jak wybrać najlepszą opcję?

Otóż najbardziej odpowiednim wyborem będzie granit. Blaty granitowe to wybór, który może znaleźć się w każdej kuchni. Marmur czy trawertyn będzie chłonął ciecze i może zostać poplamiony np. rozlanym winem czy olejem. Dlatego nasz wybór powinien paść na granit. Blaty granitowe mają właściwości, dzięki którym nie chłoną rozlanych cieczy, a szeroka gama kolorów pozwala na zestawienie blatu kamiennego niemal z każdym kolorem frontu mebli. Granit jest także odporny na wysokie temperatury. Oczywiście najlepiej chronić nasz blat i stawiać rozgrzaną blachę z pieca na silikonowej podkładce.

Dodatkowy atut to niezliczone możliwości aranżacji wykończenia kuchni kamieniem. Nowatorskie technologie pozwalają kamieniarzom na rozmaite wykończenie blatu. Można stworzyć przepiękną aranżację z wykorzystaniem naturalnych surowców jakimi są granity.


Kamień naturalny zastosowanie

Kamień naturalny jest jednym z najwspanialszych materiałów, który możesz umieścić w swoim domu. Doskonale nadaje się jako płytki podłogowe, ścienne czy stopnie na schody. Blaty granitowe kuchenne są bardzo trwałym i szykownym elementem kuchni. Podobnie jak kamienne parapety...

czytaj więcej ›

Obróbka kamienia

Możemy nadać płytom i płytkom idealnie gładką i błyszczącą powierzchnię. Poddajemy płyty kamienne także procesowi szlifowania za pomocą różnych frakcji, co pozwala nam uzyskać gładki albo matowy efekt. W przypadku kamienia używanego na przykład na schody zewnętrzne, szczotkujemy go, a także płomieniujemy.

dowiedz się więcej ›

Porady

Zapytaj jak łączyć kamień naturalny, jakie zastosować wykończenie we wnętrzu aby optymalnie wykorzystać jego walory, lub po prostu ustal szczegóły związane ze swoim pomysłem na wykorzystanie kamienia naturalnego. Zachęcamy aby konsultować wybrany materiał przed zakupem z naszymi specjalistami. Zbudujmy relacje z korzyścią dla piękna Twojego wnętrza.

czytaj więcej ›
Close

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrybcji newslettera firmy RR Granity: otrzymasz mnóstwo informacji na temat trendów sezonu i nowych produktów oraz dodatkowe oferty specjalne, promocje na produkty, porady ekspertów oraz wiele innych niespodzianek!


Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, kliknij tutaj.

Wypisz się z newslettera

Aby się wypisać wpisz adres email w poniższe pole, następnie zatwierdź przyciskiem.


Aby powrócić do formularza, kliknij tutaj.