Płyta onyxowa Peach

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznacznenie

,

Opis produktu

Wysoko ceniona płyta onyxowa Peach pochodzi z wulkanicznych terenów Meksyku, gdzie w pustkach pogazowych powstają niezwykłe formacje skalne – fascynujące zarówno kolorystyką, jak i rysunkiem powierzchni. Ciepły brzoskwiniowy kamień naturalny to jedna z najpiękniejszych odmian, jakie mają do zaoferowania tamtejsze kopalnie.
Jego powierzchnia, pokryta białymi żyłkami, które układają się raz pionowo, innym zaś razem koncentrycznie, na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny i szlachetny marmur w jego delikatnym jasnym wariancie. Ma jednak w sobie coś, co odróżnia ją od każdej skały wapiennej, a mianowicie półprzezroczystość. To dzięki tej własności wydobywa z siebie brzoskwiniowe refleksy, uwidaczniające się pod wpływem padającego na płytę światła.
Onyx Peach doskonale sprawdza się jako materiał do wykonywania dekoracji zdobiących przestrzeń domową. Powstają z niego obudowy kominka i wanny łazienkowej, podświetlane panele ścienne, jak również donice na kwiaty do salonu. Brzoskwiniowa płyta z onyxu może posłużyć jako oryginalna wstawka w meblach. Potrafi urozmaicić design stolika kawowego, witryny oraz wyspy kuchennej (w jej bocznej części).
Płyta onyxowa Peach jest naturalnym dziełem sztuki. Nic więc dziwnego, że wymienia się ją wśród luksusowych materiałów wykończeniowych. Wnętrze wykończone z użyciem tego kamienia nabiera efektowności i wyrazistości, wieczorami zaś romantyzmu, za który odpowiadają niesamowite efekty dekoracyjne pojawiające się po podświetleniu płyty.