Płyta onyxowa Rainbow 2

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznacznenie

,

Opis produktu

Płyta onyxowa Rainbow 2 to odmiana wersji podstawowej Rainbow. Obydwie pochodzą z meksykańskich kopalni, które obfitują w złoża jednego z najbardziej pożądanych kamieni półszlachetnych. Rainbow 2 wyróżnia się jednak znacznie bardziej wyrazistym wzornictwem. Delikatne żyłki współwystępują z kontrastującymi plamami barwnymi i wstęgami układającymi się we wszystkich kierunkach. Dynamikę płyty podkreśla pełna paleta ciepłych barw – od jasnych odcieni beżu po ciemne odcienie brązu, które wybijają się na pierwszy plan i w ten sposób współtworzą przestrzenną powierzchnię onyxu.
Płyta Rainbow 2 sprawia fenomenalne wrażenie po podświetleniu, gdy zacierają się granice między najjaśniejszymi kolorami, a ciemne barwy ulegają mocnemu nasyceniu. Powierzchnia onyxu zmienia się diametralnie – nabiera niesłychanej energii, która udziela się całemu wnętrzu. Wzory stają się enigmatyczne, a wręcz magiczne, niczym powstające w natchnieniu dzieła sztuki. Płyta onyxowa Rainbow 2 to przejaw artystycznych zdolności samej natury. Swoje piękno zawdzięcza minerałom, które formowały ją przez tysiące lat.
W onyxie Rainbow 2 wyraźnie widać zdolność półprzezroczystego kamienia do metamorfozy. Wielorakie możliwości wykorzystania tak ozdobnej płyty wykorzystują projektanci prywatnych domów i biur, a także miejsc, które mają przyciągać rzesze swym pięknem, jak np. przedsionki muzeów, teatrów, oper. Onyx Rainbow 2 sprawdza się szczególnie jako oryginalne pokrycie ścienne, lista sposobów jego wykorzystania pozostaje jednak ciągle otwarta.