Facebook Allegro OLX

Sufczyn k. Brzeska

+48 604 178 957

Strzegom

+48 885 044 800

Katowice

+48 516 005 117

Łódź

+48 885 336 600

Warszawa

+48 885 757 700

Strona główna Płyty Onyx

Płyty Onyx

Jest tylko jeden transparentny kamień, który nadaje się do wykorzystania podczas prac wykończeniowych w domu – onyks. Płyty wycinane z bloku onyksowego można obejrzeć i kupić w naszych hurtowniach w Strzegomiu, Sufczynie, Katowicach, Łodzi i Warszawie.

Płyty z onyksu – slaby

Nazwa handlowa, pod którą kryje się jeden z najpiękniejszych kamieni świata, to Onyx. Płyty kamienne Onyx Black, Yellow, White, Miele, Fantastico i in. są podziwiane przez czołowych architektów w kraju i poza nim. Odmiany znajdują się również w ofercie hurtowni RR Granity w postaci slabów onyksowych. Slaby, czyli płyty poddane pierwszym obróbkom, mają bardzo duży potencjał w dekoracji wnętrz. Ich atrakcyjność wynika z niespotykanego rysunku powierzchni, która przypomina kolorową mozaikę.
Każda płyta onyksowa to odrębne dzieło natury – wycięte z konkretnego bloku, który powstał tylko w jednym miejscu na Ziemi i w tej samej formie nie zostanie już nigdy odtworzony. W poszczególnych partiach materiału naturalna dekoracja z fascynujących, ułożonych koncentrycznie słojów lub biegnących w różnych kierunkach żyłek będzie wyglądać inaczej. Najbardziej cenione są trzy odmiany kolorystyczne: onyks biały (zarówno żyłkowany, jak i gładki), onyks zielony z brązowymi żyłkami oraz onyks jasnobrązowy z ciemnobrązowymi żyłkami.
Delikatne płyty onyksowe wymagają specjalnego traktowaniaNa ścianach slaby onyksowe pięknie prezentują się w formie większych prostokątów. Mniejsze mogą być potrzebne do dekoracji mebli, np. wykonywania wstawek onyksowych w stołach i innych meblach do salonu.
Jedną z najbardziej niezwykłych właściwości onyksu jest jego przezroczystość – mniejsza lub większa, w zależności od odmiany. Światło padające na płytę z onyksu daje niesamowite ciepłe refleksy i tańczy zaklęte w transparentnej kamiennej powierzchni. Szklista tafla o jedwabistym połysku zyskuje pełną krasę po wypolerowaniu. Niesamowity wygląd onyksu przyczynił się do powstania w  różnych kręgach kulturowych wielu wierzeń na temat jego tajemnych mocy. Starożytni Grecy twierdzili, że powstał on z paznokcia Afrodyty i jest boskim niezniszczalnym kamieniem, który wnosi do życia harmonię – równowagę ciała i umysłu.

Płyty z onyksu w nowoczesnym domu

Płyty onyksowe bardzo interesująco prezentują się w kompozycjach z drewnem, szkłem, metalem (zwłaszcza mosiądzem), błyszczącymi tworzywami sztucznymi, a nawet z innymi kamieniami, jak choćby marmurem czy granitem. Wspaniale wyglądają na tle mebli wypoczynkowych oraz dużych dekoracyjnych donic kamiennych z obsadzoną w nich bujną zielenią. Płytami z onyksu można udekorować najkrótszą ścianę w salonie, filar między pokojem dziennym a kuchnią albo przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi. Do nowoczesnego domu idealnie pasują onyksowe obudowy kominków. Ogromne slaby onyksowe o bogatym wstęgowaniu nadają się do podświetlenia ledowego, które wieczorami nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. W tej formie mogą stać się ozdobą barku. Mniejsze płyty z onyksu wykorzystywane są również do produkcji oryginalnych lamp oraz blatów do stolików kawowych.


Kamień naturalny zastosowanie

Kamień naturalny jest jednym z najwspanialszych materiałów, który możesz umieścić w swoim domu. Doskonale nadaje się jako płytki podłogowe, ścienne czy stopnie na schody. Blaty granitowe kuchenne są bardzo trwałym i szykownym elementem kuchni. Podobnie jak kamienne parapety...

czytaj więcej ›

Obróbka kamienia

Możemy nadać płytom i płytkom idealnie gładką i błyszczącą powierzchnię. Poddajemy płyty kamienne także procesowi szlifowania za pomocą różnych frakcji, co pozwala nam uzyskać gładki albo matowy efekt. W przypadku kamienia używanego na przykład na schody zewnętrzne, szczotkujemy go, a także płomieniujemy.

dowiedz się więcej ›

Porady

Zapytaj jak łączyć kamień naturalny, jakie zastosować wykończenie we wnętrzu aby optymalnie wykorzystać jego walory, lub po prostu ustal szczegóły związane ze swoim pomysłem na wykorzystanie kamienia naturalnego. Zachęcamy aby konsultować wybrany materiał przed zakupem z naszymi specjalistami. Zbudujmy relacje z korzyścią dla piękna Twojego wnętrza.

czytaj więcej ›
Close

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrybcji newslettera firmy RR Granity: otrzymasz mnóstwo informacji na temat trendów sezonu i nowych produktów oraz dodatkowe oferty specjalne, promocje na produkty, porady ekspertów oraz wiele innych niespodzianek!


Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, kliknij tutaj.

Wypisz się z newslettera

Aby się wypisać wpisz adres email w poniższe pole, następnie zatwierdź przyciskiem.


Aby powrócić do formularza, kliknij tutaj.