Salon z kominkiem – pomysły na aranżacje kominka w salonie!

Przyjemne ciepło, odprężający dźwięk trzaskającego drewna i piękny widok tańczących płomieni pomagają jeszcze lepiej się zrelaksować. Marzy Ci się salon z kominkiem? Dowiedz się, jak ciekawie można go zaaranżować z wykorzystaniem kamieni naturalnych!

Kominek w salonie

Kominek w salonie jest niezwykle efektownym i praktycznym elementem wyposażenia. Pięknie się prezentuje, a także pomaga dogrzać pomieszczenie. Ponieważ pozwala stworzyć wyjątkowy klimat, znów jest często uwzględniany w najmodniejszych projektach wnętrz. Salon z kominkiem bardzo dobrze sprawdzi się w wystroju retro, tak jak i nowoczesnym, minimalistycznym lofcie czy też mieszkaniu w stylu prowansalskim, rustykalnym lub nawet glamour.

Biokominek w salonie

W ostatnich latach popularne stały się nowoczesne kominki w salonie, które nie posiadają tradycyjnego paleniska na drewno. Można je zakładać nawet w blokach, ponieważ ich montaż jest o wiele łatwiejszy – nie trzeba instalować żadnych rur spalinowych ani komina. Prawdziwym hitem jest biokominek w salonie. Instalacja ta spala etanol, dzięki czemu jest bardziej ekologiczna i wygodniejsza w obsłudze. Nie wytwarza dymu, spalin ani popiołu. Do tego można z łatwością zaaranżować ją w każdych warunkach, umieszczając ją w specjalnej niecce, w kamiennym stoliku lub klasycznej obudowie.

Salon z nowoczesnym kominkiem elektrycznym

Ciekawym rozwiązaniem jest także salon z nowoczesnym kominkiem elektrycznym. Taka opcja jest idealna dla rodziców małych dzieci czy właścicieli zwierząt. Instalacja tego typu jedynie imituje ogień, wykorzystując diody LED, dlatego jest absolutnie bezpieczna. Odpowiednio zaaranżowana będzie do złudzenia przypominać palenisko. Nowoczesne modele posiadają nawet wmontowany wentylator, który emituje przyjemne ciepło. Urządzenie umieszczone w kamiennej obudowie da dokładnie taki sam efekt, jak klasyczny kominek w salonie. Przy tym taką instalację można założyć dosłownie wszędzie i nie trzeba do niej rąbać drewna, czyścić jej z popiołu itp.

Aranżacje salonu z kominkiem

W zależności od wybranego typu paleniska, można stworzyć najróżniejsze aranżacje salonu z kominkiem. Klasyczne zdecydowanie najlepiej prezentują się w obudowie naściennej lub narożnej. Biokominki oraz kominki elektryczne można zamontować na wiele innych sposobów, ponieważ ich instalacja jest o wiele łatwiejsza. Mimo to często tworzy się aranżacje przypominające te tradycyjne, czyli wbudowane w ściany lub narożniki. Coraz popularniejsze stają się jednak efektowne alternatywy, m.in. wiszące, wolnostojące czy stołowe.

W każdym przypadku kominki w salonie powinny być odpowiednio zabudowane i zabezpieczone. Do tego zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kamienie naturalne, m.in. granity, trawertyny czy nawet marmury. Z ich pomocą można stworzyć zarówno klasycznie elegancką oprawę, jak i nowocześnie minimalistyczną czy ekstrawagancką. Przy tym będzie ona nie tylko estetyczna, ale też wytrzymała oraz prosta w konserwacji.

Salon z jadalnią i kominkiem

Bardzo stylową opcją jest salon z jadalnią i kominkiem. Tak połączone pomieszczenia spotyka się w starszym, ale też nowym budownictwie. Wtedy taki pokój dzienny szczególnie powinien być efektownie urządzony, ponieważ w nim zwykle organizuje się świąteczne obiady, uroczyste kolacje oraz inne spotkania z rodziną i znajomymi. Kominek w salonie robi duże wrażenie na gościach, a także pozwala stworzyć wyjątkowo przytulną atmosferę. We wnętrzach w stylu retro lub glamour zachwycająco prezentować będzie się instalacja lub palenisko w obudowie z białego lub czarnego marmuru, zaś w nowoczesnych loftach – z ciemnego granitu.

Nowoczesny salon z kominkiem – inspiracje

Największe pole do popisu zdecydowanie daje nowoczesny salon z kominkiem. W modnych wnętrzach można pozwolić sobie zarówno na sprawdzoną klasykę, jak i oryginalną ekstrawagancję. Prosta instalacja naścienna gustownie uzupełni wystrój. Wolnostojące lub stołowe biokominki mogą z kolei stanowić niezwykle stylową instalację artystyczną. Z kamienia naturalnego da się wykonać niezwykłą misę lub podest, które już same w sobie będą piękną ozdobą.

Oba typy instalacji jak najbardziej da się umieścić nie tylko w przestronnych pomieszczeniach w domku jednorodzinnym. Mały salon z kominkiem w bloku jest również niezwykle przytulny i klimatyczny. Decydując się na takie rozwiązanie, można stworzyć absolutnie wyjątkową, efektowną dekorację.

Potrzebny jest Ci oryginalny pomysł na kominek w salonie? Zapoznaj się z naszą ofertą kamieni naturalnych, by zainspirować się pięknem dostępnym w naszej hurtowni. Nie wiesz, na co się zdecydować? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością Ci doradzimy!