Facebook Allegro OLX

Sufczyn k. Brzeska

+48 604 178 957

Strzegom

+48 885 044 800

Katowice

+48 516 005 117

Łódź

+48 885 336 600

Warszawa

+48 885 757 700

Strona główna Trawertyn

Trawertyn


Do najchętniej wykorzystywanych kamieni naturalnych prócz granitu i marmuru należy trawertyn. Strzegom w województwie dolnośląskim jest jedną z pięciu lokalizacji hurtowni RR Granity, w których można dostać płyty trawertynowe z odległych zakątków świata, poddane drobiazgowej kontroli i selekcji.

Nasze hurtownie trawertynu

RR Granity to firma spełniająca oczekiwania klientów, którzy cenią sobie solidne marki o długiej tradycji. Do naszych hurtowni trawertynu, granitu, marmuru i innych kamieni trafiają odmiany o najwyższych parametrach, jakie oferuje współczesny rynek. Jest to związane z ogromną wiedzą naszych specjalistów i ich osobistym nadzorem nad tym, by każda z rozsianych po całym świecie kopalni dostarczała materiał spełniający normy budowlane, pozbawiony wad powierzchni i niewykazujący znacznych rozbieżności kolorystycznych między poszczególnymi partiami.
W ofercie hurtowni RR Granity znajduje się trawertyn głównie z Turcji i Włoch. Kraje te, o warunkach geograficznych sprzyjających powstawaniu na kamieniach niezwykłych wzorów (tzw. żyłek), należą do światowych liderów w branży i co roku eksportują tysiące ton cennego materiału do prac dekoracyjnych i wykończeniowych. Żyłki na płytach trawertynowych są na ogół doskonale widoczne dzięki odpowiedniej technice cięcia bloków kamiennych. Stanowią naturalną, pożądaną na rynku ozdobę. Bez trudu jednak – również w naszych hurtowniach – można znaleźć płyty o szlachetnej, jednolitej powierzchni. Trafiają one w gust zwolenników minimalistycznych rozwiązań aranżacyjnych.
Trawertyn – zwany potocznie alabastrem egipskim – spotyka się z rosnącym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych i nowoczesnych mieszkań. Jego potoczne określenie sugeruje, że kamień przynależy do rezerwuaru egzotyki, ale złoża trawertynu stanowią również część polskiego krajobrazu (Tatr i Podhala). W Egipcie trawertyn na ogromną skalę stosowany był w budownictwie i rzeźbiarstwie. Porównanie tego kamienia do alabastru wynika z jego plastycznej struktury – podatnej na formowanie dłutem.
Płyty trawertynowe nie sprawiają trudności podczas obróbki – mechanicznej ani termicznej. Oznacza to jednak, że twardość i ścieralność mają mniejszą niż granit. Mimo to dzięki starannej pielęgnacji posadzki, pokrycia ścienne, obudowy kominków, parapety, blaty łazienkowe i blaty kuchenne wykonane z trawertynu bez szwanku mogą przetrwać przez dziesiątki lat, ciesząc oczy domowników i zapewniając im komfort użytkowania.
W naszych hurtowniach trawertynu dostępne są takie odmiany jak Noce, Classico Cement, Romano Classico, Silver Black i Striato. Wszystkie pod względem kolorystyki nawiązują do naturalnych barw ziemi. Pozwalają więc stworzyć familiarną, ciepłą przestrzeń, niepozbawioną odrobiny luksusu, który można podkreślić, wybierając płytę trawertynową w wariancie polerowanym.

Trawertyn – Strzegom, Warszawa, Łódź, Katowice, Sufczyn

Pierwsza hurtownia trawertynu RR Granity powstała w 1995 roku w Strzegomiu koło Wrocławia. Firma, która dzięki oddanej pracy całego zespołu szybko zyskała mocną pozycję, ciągle się rozrasta i otwiera nowe siedziby. Obecnie sprzedaż płyt trawertynowych Klientom z Polski i z zagranicy kwitnie również w czterech kolejnych oddziałach: warszawskim, łódzkim, katowickim i sufczyńskim.

Kamień naturalny zastosowanie

Kamień naturalny jest jednym z najwspanialszych materiałów, który możesz umieścić w swoim domu. Doskonale nadaje się jako płytki podłogowe, ścienne czy stopnie na schody. Blaty granitowe kuchenne są bardzo trwałym i szykownym elementem kuchni. Podobnie jak kamienne parapety...

czytaj więcej ›

Obróbka kamienia

Możemy nadać płytom i płytkom idealnie gładką i błyszczącą powierzchnię. Poddajemy płyty kamienne także procesowi szlifowania za pomocą różnych frakcji, co pozwala nam uzyskać gładki albo matowy efekt. W przypadku kamienia używanego na przykład na schody zewnętrzne, szczotkujemy go, a także płomieniujemy.

dowiedz się więcej ›

Porady

Zapytaj jak łączyć kamień naturalny, jakie zastosować wykończenie we wnętrzu aby optymalnie wykorzystać jego walory, lub po prostu ustal szczegóły związane ze swoim pomysłem na wykorzystanie kamienia naturalnego. Zachęcamy aby konsultować wybrany materiał przed zakupem z naszymi specjalistami. Zbudujmy relacje z korzyścią dla piękna Twojego wnętrza.

czytaj więcej ›
Close

Zapisz się do newslettera

Zapraszamy do subskrybcji newslettera firmy RR Granity: otrzymasz mnóstwo informacji na temat trendów sezonu i nowych produktów oraz dodatkowe oferty specjalne, promocje na produkty, porady ekspertów oraz wiele innych niespodzianek!


Jeśli nie chcesz otrzymywać naszego newslettera, kliknij tutaj.

Wypisz się z newslettera

Aby się wypisać wpisz adres email w poniższe pole, następnie zatwierdź przyciskiem.


Aby powrócić do formularza, kliknij tutaj.