Onyxy

RR Granity jest jedną z największych polskich hurtowni onyxu – niezwykle rzadkiego kamienia naturalnego, który wykorzystuje się nie tylko w jubilerstwie, lecz także w dekorowaniu wnętrz oryginalnymi elementami wykończenia.

Nasze hurtownie Onyxu

Niewiele hurtowni kamienia zajmuje się sprzedażą onyxu , bo złoża tego cennego surowca są znacznie mniejsze aniżeli złoża granitu czy marmuru, a dostęp do nich bywa utrudniony. Dlatego też na dużą skalę wytwarza się go w odmianie sztucznej (na bazie agatu). Naturalny onyks powstaje w wyniku nacieków we wnętrzu skał wulkanicznych. Stąd właśnie jego charakterystyczny przekrój z układającym się koncentrycznie usłojeniem. Największe kopalnie onyksu znajdują się w Iranie i w Turcji. Kamień ten importowany jest również z takich krajów, jak Meksyk, Peru, Chile, Indie, Afganistan, Pakistan, Brazylia, Chiny, Tanzania, Algieria, Albania, Chorwacja i Włochy.

Kamień do naszych hurtowni onyksu trafia z Meksyku i z Turcji. Nazwy handlowe odmian tego niezwykłego surowca są międzynarodowe i nawiązują do kolorystyki lub też miejsca wydobycia. Turecki onyks pochodzi z Centralnej Anatolii, natomiast onyks meksykański ze stanu Puebla (okolic miejscowości Tecali de Herrera). Do najbardziej rozpoznawalnych na świecie należą Onyx Black, Onyx Fantastico, Onyx Yellow i Onyx Valparadiso. O ich wybarwieniu decydują domieszki minerałów, które w każdej odmianie są inne i występują w różnych proporcjach.

Dla klientów firmy RR Granity mamy przygotowany stale poszerzający się katalog onyksów, w którym obecnie można znaleźć już kilkanaście rodzajów egzotycznego kamienia o niejednolitej kolorystyce i rozmaitych stopniach transparentności. Cała paleta barw, w jakich może występować onyks i fantazyjne, za każdym razem inne ułożenia słoi, zachęcają nas do stałych poszukiwań i sprowadzania do Polski nowych kamieni – dokładnie przebadanych przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Nasi eksperci podróżują po najdalszych zakątkach globu, by weryfikować jakość złóż oraz nawiązywać wieloletnie relacje handlowe z dostawcami.

Hurtownie onyksu należące do RR Granity gwarantują więc świetną jakość kamienia, której dowodem są najwyższe parametry (ścieralności, twardości, nasiąkliwości).

Onyks – Strzegom, Warszawa, Łódź, Sufczyn

Na polskim rynku hurtownie onyksu oferują przeważnie płyty (slaby), które później wykorzystywane są do wyrobu zarówno rozmaitych elementów wykończenia, np. pokryć ściennych, , kontuarów oraz obudów kominkowych. Onyks ze Strzegomia, Warszawy, Łodzi i Sufczyna zdobi wnętrza nie tylko okazałych domów prywatnych, ale również pensjonatów, hoteli, restauracji, a nawet przestrzeni biurowych. Wszystkich klientów zainteresowanych wykorzystaniem onyksu w pracach wykończeniowych zapraszamy na spotkanie z doradcami, którzy pomogą w doborze odmiany kamienia dostosowanej pod względem kolorystycznym do wystroju wnętrz, przekażą cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji onyksu, jak również na żywo zaprezentują zachwycające transparentne skały – niemożliwe do realistycznego przedstawienia na fotografii.