Kominek granitowy wykonany z granitu Colonial Gold oraz Absolute Black w salonie Colonial Gold

Granitowe wykończenie kominka

Granit doskonale służy w przestrzeni zewnętrznej i w przestrzeniach praktycznych, takich jak korytarze, kuchnie czy łazienki. Coraz częściej ten naturalny kamień wkrada się również w ramach aranżacji reprezentacyjnych salonów i trzeba przyznać, że wygląda w nich naprawdę wyjątkowo.

Ta realizacja zakłada nie tylko dobrze znaną wersję obudowy kominka z granitu. W tej wersji zastosowano granit Colonial Gold w odcieniu ponadczasowej szarości z naturalnym dekorem w postaci beżowych i złotych nacieków oraz użylenia. Granit wykorzystano tutaj również na posadzkę, co razem daje spójną, ciekawą całość.

Ten salon jest naprawdę elegancki, wręcz luksusowy, ale na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne zastosowanych płyt z kamienia naturalnego. Należy wskazać, że granit jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, łatwy w utrzymaniu czystości i sprawdzi się bez konieczności specjalnej impregnacji przez długie lata. W tej uniwersalnej, ale jednocześnie dekoracyjnej odsłonie pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach, nie tylko do przestrzeni nowoczesnych.