Salon w kamieniu

Kamienie Naturalne w Twojej przestrzeni

Zachęcamy do poznania przykładowych realizacji z zastosowaniem kamieni naturalnych od RR Granity. Wszystkie zostały stworzone przez niezależnych wykonawców. Warto sprawdzić, jak oryginalnie prezentuje się nasz konglomerat kwarcowy Bianchissimo jako blat kuchenny o jednolitej, minimalistycznej strukturze albo płyta marmurowa Crema Marfil na ścianach w stylowej łazience. Mamy nadzieję, że przedstawione realizacje będą stanowić doskonałą inspirację dla wszystkich inwestorów, dla których liczą się światowe trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również doskonała jakość wykorzystanych materiałów. Przyznajemy, że nasze kamienie naturalne niejednokrotnie znajdują naprawdę nietuzinkowe zastosowanie. Przez jednych traktowane są jako podstawowy element uniwersalnego, wręcz klasycznego wystroju, dla innych tworzą piękne dekoracje. Różnorodny wybór marmurów, granitów czy trawertynów z różnych stron świata pozwala tworzyć wnętrza według najbardziej oryginalnych projektów.

Kamień w salonie sprawia, że cały pokój zyskuje niezwykły styl. Z powodzeniem można zastosować go m.in. jako aranżację ścian. Aby stworzyć gustowne kompozycje, należy używać go z wyczuciem. Takie wykończenie jest niezwykle wyraziste, więc dopełni zarówno minimalistyczny, industrialny wystrój, jak i bardziej klasyczne, eleganckie wnętrza. W naszej szerokiej ofercie można znaleźć kamień do salonu w wielu kolorach, fakturach i rozmiarach.

Czytaj więcej…

Kamień w salonie

Kamień w salonie może przybrać najróżniejszą formę. Doskonale sprawdzi się jako okładzina jednej, wybranej ściany. W ten sposób można spektakularnie wizualnie odmienić całe pomieszczenie – stanie się o wiele bardziej intrygujące, ponieważ zyska na oryginalności i stylu. Świetnie prezentują się także aplikacje na wybranych fragmentach ściany czy nawet fantazyjne mozaiki. Salon w kamieniu robi ogromne wrażenie, więc taka aranżacja wręcz idealnie nadaje się do pokoju, który powinien być przecież najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu.

Kamień na ścianie w salonie

Kamień na ścianie w salonie pozwala podkreślić wybrane miejsce lub element wystroju, np. kominek. Rozwój technologii umożliwia założenie nawet bardzo cienkich kafelków lub płyt, które doskonale się prezentują. Ich odpowiedni dobór oraz umiejscowienie nie przytłoczy wnętrza, ale sprawi, że stanie się bardziej przytulne.

Zdecydowanie najpopularniejszą realizacją jest jedna, wybrana ściana z kamienia w salonie. Zwykle stosuje się wtedy materiały w jasnych odcieniach – szarościach, beżach czy złamanej bieli. Najrozsądniej jest postawić na kolor, który nie kontrastuje zbyt intensywnie ze ścianami. Miłośnicy ekstrawagancji mogą oczywiście pozwolić sobie na takie rozwiązanie, ale powinno ono nawiązywać do koloru mebli, wyposażenia, dekoracji itp.

Kamień na ścianę w salonie

Kamień na ścianę w salonie powinien nie tylko pięknie się prezentować, ale też mieć odpowiednie właściwości. Popularny jest m.in. bardzo elegancki marmur, który niedawno szturmem wrócił do mody. Wypolerowane płyty dają niezwykły blask, który optycznie powiększa przestrzeń.

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest równie często wybierany granit. Doskonale sprawdza się w industrialnych loftach i innych przestrzeniach w surowym stylu. Występuje w tak wielu odmianach, że swobodnie można wybierać spośród najróżniejszych faktur i kolorów.

Ciekawą propozycją jest także trawertyn, czyli kamień podobny do marmuru. Jego ciepła barwa sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Naturalnie nierówna struktura jest zaś dużym walorem dekoracyjnym.

Ściany z kamienia w salonie można wykonać także z onyxu. Ten półprzezroczysty materiał zachwycająco mieni się kolorami, więc warto zainstalować go wraz z podświetleniem. Po zmroku taka instalacja może pełnić funkcję dodatkowego źródła światła, które stworzy niesamowity klimat.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rozmaitych materiałów, z pomocą których stworzysz piękne ściany w salonie z kamienia. W prosty sposób możesz zachwycająco odmienić cały wystrój! Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się nieco więcej i uzyskać porady od naszych specjalistów!