Niesamowite Onyxy otwierają dostawy w 2020 roku

Onyks: Szlachetny kamień do nowoczesnych wnętrz

Onyx to kamień naturalny, który występuje w wielu odcieniach, przez co ma zastosowanie w najróżniejszych aranżacjach wnętrz. Współgra z granitem, marmurem, drewnem, metalem i tworzywami sztucznymi. Możesz z nim stworzyć wyjątkowe kompozycje w swoim domu czy biurze. Podpowiadamy, gdzie najlepiej się sprawdzi!
Onyks – charakterystyka kamienia
Onyks to kamień szlachetny, który często wykorzystywany jest jako piękna i strojna biżuteria. Możesz spotkać wykonane z niego zdobienia na pierścionkach, wisiorkach czy bransoletkach. To jednak nie wszystko! Ten kamień świetnie sprawdza się również jako element wystroju wnętrz. Naturalnie onyx to dość rzadko występująca skała, która utworzyła się wskutek pogazowych pustek w skałach wulkanicznych. Niemniej możesz ją spotkać w różnych zakątkach świata – m.in. Meksyku, Turcji czy Egipcie. Na uwagę zasługują ich warstwowy rysunek oraz światłoprzepuszczalność. Dzięki temu doskonale zdobią wnętrza i dostarczają szereg możliwości aranżacyjnych dla zwolenników niebanalnych rozwiązań.
Onyxy – piękne wykończenie domów i mieszkań
Często kamień naturalny uznawany jest za surowy i zimny sposób na wykończenie wnętrz. Nieco inaczej jednak sprawa wygląda z onyksem. Jest to jeden z najbardziej luksusowych materiałów stosowanych w aranżacjach wnętrz. Hurtownia kamienia RR Granity ma w swojej ofercie kilkanaście różnych wariantów kolorystycznych, dlatego bez trudu możesz wykorzystać go do niemal każdego wnętrza. Architekci chętnie komponują onyx zarówno w klasycznych, jak i modernistycznych oraz luksusowych wystrojach. Ten kamień świetnie prezentuje się w łazienkach, kuchniach i salonach. Jeśli tylko odpowiednio go ułożysz, zyskasz zaskakujący efekt – onyksy przepuszczają światło i nadają niepowtarzalnego klimatu. Warto je ulokować jako obudowy kominków, podświetlane ścianki czy blaty.

Mimo wysokiej ceny za onyxy, często można je spotkać w przestrzeniach publicznych. Przedsiębiorcy wykańczają nimi biura, salony, hotele, restauracje. Trudno się dziwić – są strojne, eleganckie i nadają wnętrzom luksusowego charakteru. Za sprawą przepuszczalności światła kamień ten może podkreślać centralne punkty przestrzeni – sprawdzi się jako podświetlony blat recepcji, ozdobne filary czy bar. Jego urok tkwi także w wielości barw – od beży, pomarańczy, brązów aż po niebieskie odcienie. Bez trudu można więc dopasować kamień do wybranej estetyki i np. kolorów firmowych.

Sprawdź ofertę hurtowni kamienia naturalnego, wybierz wariant dla siebie i twórz wyjątkowe, eleganckie kompozycje!