Płyta marmurowa Zalzala

Kraj pochodzenia

Brazylia

Przeznaczenie

, ,

Opis produktu

Płyta marmurowa Zalzala swoją oryginalną nazwą nawiązuje do wyspy, która powstała u wybrzeży Pakistanu po trzęsieniu ziemi w 2013 roku. Słowo to, powtarzające się w tekstach religijnych, w języku urdu oznacza właśnie „trzęsienie ziemi”. Sama wyspa charakteryzuje się natomiast nierówną powierzchnią – jest poprzecinana pasami wzniesień i z lotu ptaka wygląda, jakby pokrywały ją kręte ścieżki. Widok wyspy Zalzala do złudzenia przypomina rysunek marmuru o tej samej nazwie. Jasnoszare tło z ciemnymi falistymi liniami to dzieło sztuki stworzone przez samą naturę – gotowe do wykorzystania w roli dekoracji przestrzeni domowej.
Urok płyty marmurowej Zalzala w pełni docenić można, gdy zostanie umieszczona w pomieszczeniach wykończonych na biało. Pięknie odcina się na jasnym tle, np. jako ozdobny blat łazienkowy w nowoczesnej łazience. Nadaje się również jako materiał na okładzinę ścienną. Taką płytą można zaznaczyć np. ścianę z kominkiem lub wybrać ją do wykonania klasycznej obudowy kominka.
Zalzala jest odporna zarówno na wysoką temperaturę, jak i na wilgoć. Dzięki regularnej impregnacji zachowuje swój pierwotny blask przez wiele lat. Jej polerowana powierzchnia nie przyciąga kurzu, ale odbija światło, wprowadzając tym samym do wnętrza odrobinę szlachetnego błysku. Marmur Zalazala to najlepsze, co ma do zaoferowania Brazylia – bogata w cenione na całym świecie surowce kamieniarskie. Jest skarbem Ameryki Południowej, który trafia do Europy w mocno ograniczonych ilościach.