Płyta marmurowa Portoro Brown

Kraj pochodzenia

Hiszpania

Przeznaczenie

, ,

Opis produktu

Płyta marmurowa Portoro Brown ma niespotykany rysunek powierzchni, która jest gęsto usiana żyłkami. Żyłki te tworzą niezwykle ciekawą mozaikę – zrobioną z małych i większych kawałków gładkiego kamienia. Na czarnym tle wybijają się jasne odcienie brązu, gdzieniegdzie urozmaicone delikatną bielą. Portoro Brown pochodzi z Hiszpanii – kraju, w którym znajdują się bogate złoża marmuru o bardzo wysokich parametrach. Kamień ten nadaje się do wykorzystania szczególnie w salonie i łazience, ponieważ tam nie jest narażony na duże ścieranie i potrafi przez wiele lat zachwycać swoim naturalnym pięknem.
Portoro Brown to marmur ciemny, dlatego we wnętrzu daje wyrazisty efekt dekoracyjny. Często bywa dominującym elementem zdobniczym i doskonale nadaje się do łączenia z innymi, jaśniejszymi odcieniami kamienia naturalnego, szczególnie o jednolicie brązowej powierzchni. Płyta marmurowa grubości 1,8 cm może posłużyć do wykonania pokrycia ściennego, jak również blatu łazienkowego czy oryginalnej obudowy kominka. Sprawdza się zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej – np. jako materiał do wykonania blatu w recepcji eleganckiego hotelu.
Ogromnym atutem płyty marmurowej Portoro Brown jest jej polerowana powierzchnia, która odbija światło i – mimo że kamień ma wyjątkowo ciemne wybarwienie – pozwala stworzyć wrażenie lekkości tego materiału. Płyta wykończona na wysoki połysk wprowadza do aranżacji element luksusu, a przy tym nie jest podatna na osadzanie się kurzu.