Płyta marmurowa Portoro Brown

Wymiary5881989 × 587588 cm
Kraj pochodzenia

Hiszpania

Przeznacznenie

do wewnątrz, łazienka, salon

Opis produktu

Płyta marmurowa Portoro Brown ma niespotykany rysunek powierzchni, która jest gęsto usiana żyłkami. Żyłki te tworzą niezwykle ciekawą mozaikę – zrobioną z małych i większych kawałków gładkiego kamienia. Na czarnym tle wybijają się jasne odcienie brązu, gdzieniegdzie urozmaicone delikatną bielą. Portoro Brown pochodzi z Hiszpanii – kraju, w którym znajdują się bogate złoża marmuru o bardzo wysokich parametrach. Kamień ten nadaje się do wykorzystania szczególnie w salonie i łazience, ponieważ tam nie jest narażony na duże ścieranie i potrafi przez wiele lat zachwycać swoim naturalnym pięknem.
Portoro Brown to marmur ciemny, dlatego we wnętrzu daje wyrazisty efekt dekoracyjny. Często bywa dominującym elementem zdobniczym i doskonale nadaje się do łączenia z innymi, jaśniejszymi odcieniami kamienia naturalnego, szczególnie o jednolicie brązowej powierzchni. Płyta marmurowa grubości 1,8 cm może posłużyć do wykonania pokrycia ściennego, jak również blatu łazienkowego czy oryginalnej obudowy kominka. Sprawdza się zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej – np. jako materiał do wykonania blatu w recepcji eleganckiego hotelu.
Ogromnym atutem płyty marmurowej Portoro Brown jest jej polerowana powierzchnia, która odbija światło i – mimo że kamień ma wyjątkowo ciemne wybarwienie – pozwala stworzyć wrażenie lekkości tego materiału. Płyta wykończona na wysoki połysk wprowadza do aranżacji element luksusu, a przy tym nie jest podatna na osadzanie się kurzu.