Płyta onyxowa Yellow

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznaczenie

,

Opis produktu

Płyta onyxowa Yellow to półszlachetny materiał dekoracyjny do domu i innych budynków, w których powstają ciekawe aranżacje wnętrz, np. do biurowców, hoteli, sal restauracyjnych. Ma spójną krystaliczną strukturę, dlatego łatwo poddaje się obróbce. Najczęściej trafia do podświetlanych instalacji, ponieważ dopiero wtedy można podziwiać utrwalony w jego nazwie żółty kolor, który sprawia wrażenie, jakby onyx świecił własnym światłem. Niezwykłość tego kamienia polega właśnie na półprzepuszczalności. Dzięki niej promienie świetlne przechodzą przez płytę, tworząc fascynujące iluminacje.
Cechą charakterystyczną onyxu Yellow jest jego wyrazisty rysunek. Po podświetleniu staje się on dominujący. Grube czarne wzory o układzie koncentrycznym zdecydowanie odcinają się na jaskrawym tle. Dlatego duże powierzchnie pokryte płytą onyxową Yellow robią ogromne wrażenie, niczym artystyczne witraże, i dominują w aranżacji wnętrz. Szczególnie okazale wyglądają na tle ścian o minimalistycznej białej kolorystyce.
Bogato zdobiony onyx Yellow idealnie nadaje się do łączenia z innymi naturalnymi materiałami wykończeniowymi, w szczególności z drewnem oraz kamieniami o delikatnym rysunku i klasycznym uroku, np. marmurem. Interesujący efekt zdobniczy przy użyciu tej odmiany onyksu można uzyskać choćby poprzez wykorzystanie jej do urozmaicenia sufitu podwieszanego wykonanego z płyty gipsowo-kartonowej. Onyx Yellow może też posłużyć jako materiał na przepierzenie, ścianę wodną czy obudowę kominka.