Płyta onyxowa Orange

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznaczenie

,

Opis produktu

Płyta onyxowa Orange to kamień półszlachetny, którego pokłady występują w niewielu krajach na świecie. Do głównych eksporterów pomarańczowego onyxu należy Meksyk, w znacznej części zajmowany przez obszary wulkaniczne stwarzające warunki do procesu formacji rozmaitych skał. Powierzchnia gęsto użylonej płyty onyxowej zdaje się odzwierciedlać niepowtarzalną energię tego kraju. Również ognista kolorystyka onyxu Orange może kojarzyć się z nieposkromionym żywiołem meksykańskiego temperamentu.
Płyta o pomarańczowym wybarwieniu to materiał, po który lubią sięgać architekci i projektanci wnętrz – zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Zapewnia niebanalne i w każdym calu dopracowane wykończenie. Zachowuje imponującą trwałość i sobie tylko właściwą żywotność, zmieniając kolorystykę wraz z intensywnością światła i kątem padania promieni słonecznych.
Podświetlony Onyx Orange przypomina gorącą tarczę słoneczną. Jego kolorystyka staje się tak intensywna, że ogrzewa przestrzeń dookoła, dodając jej mnóstwo przytulności. Dlatego właśnie płyta onyxowa Orange robi oszałamiające wrażenie szczególnie tam, gdzie domownicy uwielbiają przesiadywać wieczorami, np. w pobliżu salonowego kominka albo przy barku. Robi również furorę w eleganckich restauracjach oraz ekskluzywnych hotelach. Nie sposób przejść koło niej obojętnie, kiedy zdaje się świecić własnym światłem. Dzięki ledom zamocowanym tuż pod nią z powodzeniem może zastąpić kinkiet.