Parapety marmurowe – piękno ukryte w kamieniu

Chcesz w unikalny sposób urozmaicić wystrój wnętrz? Niezwykle stylowym dodatkiem są parapety marmurowe, które same w sobie są ciekawą ozdobą. Wyjaśniamy, dlaczego warto je zamontować i co warto o nich wiedzieć!

Parapety wewnętrzne marmurowe

Parapety wewnętrzne marmurowe wspaniale uzupełniają różne wystroje. Świetnie odnajdują się zarówno w modnie minimalistycznych wnętrzach, jak i tych w stylu glamour czy retro. Przy tym da się je dość swobodne dobrać pod względem kolorystycznym. Z powodzeniem można dopasować je do białych czy antracytowych ram okiennych, a także tych z naturalnego drewna. Chociaż najpopularniejsze są białe odmiany, można wybierać spośród wariantów w pięknych odcieniach szarości, beży, brązów, czerni, a nawet czerwieni.

Marmury zachwycają nie tylko swoją barwą, ale też unikalnymi rysunkami. Niepowtarzalne, nieregularne żyłki i wzory sprawiają, że wyglądają jak małe abstrakcyjne dzieła sztuki. Parapety z marmuru są pozornie mało istotnym elementem, ale w rzeczywistości robią niesamowite wrażenie. Dzięki nim całe pomieszczenie od razu wydaje się bardziej szykowne i wysublimowane.

Parapety zewnętrzne marmurowe

Parapety zewnętrzne marmurowe są rzadziej spotykanym rozwiązaniem, ponieważ kamień ten jest niestety mniej wytrzymały niż np. granit. Marmur charakteryzuje się dość wysoką nasiąkliwością, dlatego źle znosi częsty kontakt z wilgocią, a także niskie/wysokie temperatury, intensywne nasłonecznienie itp. Zmienne warunki atmosferyczne mogą mieć negatywny wpływ na jego wygląd i właściwości, nawet po zabezpieczeniu specjalnym impregnatem. Jasne odmiany łatwo się przebarwiają, zaś ciemne i kolorowe z czasem blakną przez promieniowanie UV.

Ciekawą alternatywą dla parapetów zewnętrznych marmurowych jest wykonanie tych elementów z granitu. Wybrane odmiany tego kamienia wyglądają dość podobnie, a przy tym są nieporównywalnie bardziej wytrzymałe. W ten sposób można uzyskać zbliżony efekt, odporniejszy materiał. Eleganckie marmury rozsądniej jest wykorzystywać do wykończenia wnętrz, ponieważ wtedy można w pełni podkreślić ich urodę, bez jej niepotrzebnego narażania.

Parapety marmurowe – cena za metr

Parapety marmurowe nie są raczej elementami o dużych gabarytach, ale sam materiał jest dość kosztowny. Szlachetny, naturalny kamień potrafi być naprawdę drogi. Cena za metr jest zależna od gatunku kamienia, jego pochodzenia oraz wybarwienia. Najcenniejsze odmiany są pozyskiwane we Włoszech, ale marmur występuje też w m.in. Hiszpanii czy Turcji.

Parapety marmurowe na wymiar

Parapety marmurowe na wymiar są zdecydowane najlepszą inwestycją. Kupując wysokiej jakości materiały od sprawdzonego dostawcy, ma się pewność, że są autentyczne i wytrzymałe. Elementy wykonane z naturalnego, szlachetnego kamienia zachowują idealny wygląd przez wiele lat. Dodatkowo są zabezpieczone żywicą i specjalnym impregnatem, który wydłuża ich żywotność.

Zamawiając marmurowe parapety na wymiar, ma się również wpływ na ich ostateczną cenę. Wybierając nieco cieńsze czy mniej wybarwione płyty da się zmniejszyć koszty materiałów. Wykonane na zamówienie parapety z marmuru mają nie tylko idealny odcień i wymiary, ale też są odpowiednio wykończone. Na życzenie klienta można je odpowiednio wypolerować, a także dodatkowo ozdobić, np. dekoracyjnie wyprofilowanymi krawędziami.

Masz wrażenie, że parapety marmurowe idealnie dopełnią Twoje wnętrza? Zapoznaj się z naszą ofertą, by wybrać najpiękniejszą odmianę tego szlachetnego kamienia. Chcesz o coś zapytać, a może potrzebujesz profesjonalnej porady? Skontaktuj się z nami, by skorzystać ze wsparcia projektantów oraz doświadczonych fachowców!