Konglomerat Carrara

Opis produktu

Płyta konglomeratowi Carrara to klasyczny zastępnik kamienia naturalnego, który zachowuje wszelkie jego właściwości, a wręcz wykazuje wzmocnione parametry, choćby w zakresie odporności na ścieranie i zarysowania, działanie kwasów organicznych czy powstawanie plam. Konglomerat Carrara do złudzenia przypomina marmur o tej samej nazwie, czyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najwyżej cenionych odmian na całym świecie. Pochodzi z Włoch – kraju, który jest kolebką przemysłu kamieniarskiego i ojczyzną marmurów na stałe zapisanych w historii Europy oraz całego świata.
Konglomerat Carrara powstaje ze zmielonego marmuru łączonego z żywicą poliestrową. To sprawia, że nie jest tak porowaty jak kamień naturalny. Nie ma na jego powierzchni zagłębień, które sprzyjają zbieraniu się bakterii, dlatego sprzyja utrzymywaniu sterylnych warunków, szczególnie w kuchni i w łazience, gdzie ta kwestia wydaje się szczególnie istotna.
Konglomerat w porównaniu do marmuru jest łatwiejszy w utrzymaniu. Nie wymaga impregnacji, a jedynie regularnego czyszczenia. Co więcej, szybciej przyjmuje temperaturę otoczenia. Nadaje się do wykorzystania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, choćby na tarasie, gdzie może posłużyć choćby jako eleganckie pokrycie podłogowe. Konglomerat Carrara jest idealnym kompromisem między naturalnym wyglądem a właściwościami charakterystycznymi dla tworzyw sztucznie wzmacnianych. To wybór na długie lata – gwarancja solidności wykończenia idącej w parze z wysokimi walorami estetycznymi.