Płyta marmurowa Grey Wood

Kraj pochodzenia

Indie

Przeznaczenie

, ,

Opis produktu

Płyta marmurowa Grey Wood to niezwykły rodzaj kamienia dekoracyjnego, który nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa oczekiwania miłośników przyrody. Jest unikalnym połączeniem drewna i skały – ewenementem w świecie natury. Dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi należy do najbardziej rozpoznawanych płyt marmurowych na świecie. Grey Wood sprowadzany z Indii odznacza się bardzo wysokimi parametrami – małą chłonnością, odpornością na działanie wysokiej temperatury oraz długowiecznością.
Ta niezwykła odmiana kamienia wygląda idealnie w połączeniu z drewnem. Dzięki rysunkowi powierzchni imitującemu słoje może zastąpić drewniane panele w wilgotnych pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Nadaje się także do salonu, gdzie kamień naturalny występuje często w postaci rozmaitych elementów dekoracyjnych (obudowy kominka, kolumny, doniczki).
Gdyby nie szary kolor i doskonale gładka, polerowana struktura, podłogi z marmuru Grey Wood nie sposób byłoby odróżnić od podłogi drewnianej. Koncentryczny układ gęsto rozmieszczonych żyłek – raz ciemniejszych, innym razem jaśniejszych, sprawia, że wzór staje się wyrazisty.
Indyjski marmur równie szlachetnie jak z drewnem prezentuje się w zestawieniu z detalami metalowymi, szklanymi oraz ceramicznymi, które korespondują z jego błyszczącym wykończeniem. To nie tylko szlachetna ozdoba wnętrza, ale także – a może przede wszystkim – solidny materiał wykończeniowy. Opiera się znakom czasu, szczególnie regularnie impregnowany. Nie sprzyja również zbieraniu zabrudzeń i jest łatwy do utrzymania w czystości.