Płyta marmurowa Grey Wood

Wymiary5881989 × 587588 cm
Kraj pochodzenia

Indie

Przeznacznenie

do wewnątrz, łazienka, salon

Opis produktu

Płyta marmurowa Grey Wood to niezwykły rodzaj kamienia dekoracyjnego, który nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa oczekiwania miłośników przyrody. Jest unikalnym połączeniem drewna i skały – ewenementem w świecie natury. Dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi należy do najbardziej rozpoznawanych płyt marmurowych na świecie. Grey Wood sprowadzany z Indii odznacza się bardzo wysokimi parametrami – małą chłonnością, odpornością na działanie wysokiej temperatury oraz długowiecznością.
Ta niezwykła odmiana kamienia wygląda idealnie w połączeniu z drewnem. Dzięki rysunkowi powierzchni imitującemu słoje może zastąpić drewniane panele w wilgotnych pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Nadaje się także do salonu, gdzie kamień naturalny występuje często w postaci rozmaitych elementów dekoracyjnych (obudowy kominka, kolumny, doniczki).
Gdyby nie szary kolor i doskonale gładka, polerowana struktura, podłogi z marmuru Grey Wood nie sposób byłoby odróżnić od podłogi drewnianej. Koncentryczny układ gęsto rozmieszczonych żyłek – raz ciemniejszych, innym razem jaśniejszych, sprawia, że wzór staje się wyrazisty.
Indyjski marmur równie szlachetnie jak z drewnem prezentuje się w zestawieniu z detalami metalowymi, szklanymi oraz ceramicznymi, które korespondują z jego błyszczącym wykończeniem. To nie tylko szlachetna ozdoba wnętrza, ale także – a może przede wszystkim – solidny materiał wykończeniowy. Opiera się znakom czasu, szczególnie regularnie impregnowany. Nie sprzyja również zbieraniu zabrudzeń i jest łatwy do utrzymania w czystości.