Płyta granitowa Viscount White

Kraj pochodzenia

Indie

Przeznaczenie

, , , ,

Opis produktu

Płyta granitowa Viscount White to kwintesencja naturalnego piękna zaklętego w kamieniu. Jej strukturę tworzą kontrastujące ze sobą drobiny ułożone w unikalne wzory. Biało-grafitowa kolorystyka sprawia, że płyta Viscount White idealnie sprawdza się w nowoczesnym wnętrzu wykończonym na wysoki połysk. Występuje zarówno w wariancie polerowanym, jak i matowym. Pierwszy wspaniale odbija światło i powiększa optycznie wnętrze, drugi zaś pozwala stworzyć w domu klimat naturalnego środowiska przyrodniczego, którego nieodłączną częścią są surowe skały.

Ojczyzną płyt granitowych Viscount White są Indie – kraj wyjątkowo bogaty w surowce naturalne. Bloki kamienne wydobywane w indyjskich kopalniach słyną z wysokiej jakości. Wyróżniają się stopniem twardości, który pozwala na wykorzystanie płyt granitowych wszędzie: wewnątrz i na zewnątrz budynków. Nie są one podane ani na uszkodzenia mechaniczne, ani na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Płyta granitowych Viscount White przerobiona na parapet, blat, pokrycie ścienne czy podłogowe pod każdym względem przewyższa materiały wykończeniowe z ceramiki i tworzyw sztucznych. Potrafi stać się dominującym elementem dekoracyjnym wnętrza, który zwraca na siebie uwagę majestatycznością, solidnością i niepodrabialnym efektem zdobniczym, jaki jest możliwy do osiągnięcia wyłącznie dzięki naturze. Ta zaś nigdy się nie powtarza – każde jej dzieło jest jedyne w swoim rodzaju.

Powierzchnia płyty Viscount White wygląda jak czysta kartka papieru, po której sól i pieprz zostały rozsypane jednym silnym podmuchem wiatru. To gratka dla estetów, którzy cenią sobie niczym nieskrępowane impresje artystyczne. Pozwala w niezwykły sposób ożywić wystrój. Pięknie prezentuje się zwłaszcza na tle jednolicie białych ścian i mebli. Całkiem nowe walory estetyczne można wydobyć z niej dzięki podświetleniu ledowemu, które pozwala w pełni docenić i subtelnie podkreślić efektowne wzornictwo naturalnego kamienia.