Płyta onyxowa Valparadiso

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznaczenie

,

Opis produktu

Płyta onyxowa Valparadiso to naturalny materiał wykończeniowy o ciepłym miodowym kolorze i polerowanej powierzchni. Zdobią go białe, beżowe i brązowe plamy barwne oraz użylenia, które układają się w nieregularne wzory. Dzięki temu każdy onyx Valparadiso ma sobie tylko właściwy rysunek – oryginalny, fascynujący i szlachetny.
W płycie onyxowej Valparadiso głębię i trójwymiarowość można dostrzec po podświetleniu, które prowadzi do mocnego nasycenia kolorystyki. Wynika to z światłoprzepuszczalnych właściwości onyxu. Światło sprawia, że półprzezroczysta płyta przybiera witrażowo-mozaikową formę. Zdobiące ją wstęgi ulegają uwydatnieniu i wyraźnie odcinają się na tle jaskrawopomarańczowego tła. Onyx Valparadiso nocą staje się więc zupełnie innym kamieniem niż za dnia. Ta dwoistość pozwala mu zmienić atmosferę wnętrza na nastrojową i przytulną.
Właściwości płyty onyxowej Valparadiso sprzyjają wykorzystaniu jej do wykończenia różnych pomieszczeń w domu, a szczególnie salonu, przedpokoju i łazienki (jako pokrycie ścienne, przepierzenie, obudowa kominka, ściana wodna, ozdoba doniczka na kwiaty, boczny panel na schody). Odmiana ta nadaje się również do wykonania elementów dekoracyjnych w kuchni – płytę Valparadiso można zamocować między dolnymi a górnymi szafkami czy przy wyspie kuchennej, która dzięki podświetlanemu kamieniowi zyskuje wspaniałą oprawę.
Valparadiso – choć jego nazwa może kojarzyć się z chilijskim miastem Valparaiso – wydobywany jest w Meksyku. Tam właśnie znajdują się jedne z najcenniejszych pokładów onyxu na świecie.