Płyta granitowa Kashmir Gold

Kraj pochodzenia

Indie

Przeznaczenie

, , , ,

Opis produktu

Płyta granitowa Kashmir Gold powstała w wyniku starannej obróbki surowca naturalnego, którego bogate pokłady znajdują się w północno-zachodniej części Indii. Ten dziewiczy region poprzecinany jest malowniczymi terenami górzystymi, gdzie znajdują się powstałe przed wiekami niezwykłe formacje skalne typu magmowego – z granitem na czele.

Kashmir Gold, czyli Złoto Kaszmiru, to jeden z najcenniejszych kamieni, jakie mają do zaoferowania tamtejsze kopalnie. Za jego ekskluzywność odpowiada sama matka natura, która przez miliony lat rzeźbiła delikatne wielokolorowe wzory w zastygniętej magmie. Delikatna piaskowa tekstura tego bursztynowo-złocistego granitu zapewnia poczucie ciepła i komfort. Płyta granitowa Kashmir Gold mieni się różnymi barwami w zależności o intensywności i rodzaju światła, a także kąta padania promieni słonecznych.

O wyjątkowości tego budulca świadczy jednak nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również szereg właściwości fizycznych, które sprawiają, że staje się materiałem uniwersalnym. Może posłużyć zarówno do wykończenia podłóg i schodów, jak i do wykonania powierzchni użytkowych, takich jak blaty i obudowy kominków. Sprawdzi się również na ścianach, zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą oraz parą wodną, np. w łazienkach i saunach.
Płyta granitowa Kashmir Gold daje gwarancję wieloletniej trwałości, wodoodporności, a dzięki idealnie gładkiej powierzchni również sterylnej czystości wnętrza. Pozwala wprowadzić do domu odrobinę egzotyki zaklętej w niezwykłym ubarwieniu. Dzięki delikatnym połyskującym drobinkom znajdującym się w strukturze płyty pełnię piękna prezentuje w słońcu. Można wykorzystać ją do tworzenia elementów dekoracyjnych poza domem, np. fontann ogrodowych, ponieważ nie jest podatna na przebarwienia ani nie zagraża jej działanie mrozu.

W hurtowniach RR Granity płyta Kashmir Gold jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych. Dysponujemy całą galerią aranżacji, w których została wykorzystana.