Granit płomieniowany – co warto o nim wiedzieć?

Granitowe płytki promieniowane są uznawane za jeden z najtwardszych kamieni naturalnych. Z powodzeniem można stosować je nie tylko we wnętrzach i to w miejscach o intensywnej eksploatacji, ale również na zewnątrz. Są w pełni odporne na warunki atmosferyczne, w tym wysokie i niskie temperatury czy działanie wody. Płytki granitowe tego rodzaju są też trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Dowiedz się o nich jeszcze więcej!

Co to jest granit płomieniowany?

Płyty granitowe płomieniowane to naturalny kamień, który jest wykańczany z zastosowaniem procesu palenia. Ponieważ struktura tego typu granitu jest chropowata, płytki płomieniowane wykazują doskonałe właściwości antypoślizgowe. Właśnie dlatego tak powszechnie stosowane są w nowoczesnym budownictwie nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz. Płytki granitowe tego typu mogą być wykorzystywane jako element posadzki, na wykończenie schodów, jako płytki tarasowe albo w częściach wspólnych obiektów użyteczności publicznej.

granit plomieniowany pinhor grey
Granit płomieniowany - płyta granitowa Pinhor Grey

Granit płomieniowany – gdzie można go używać?

Ponieważ kamień opalany typu granit jest w pełni odporny na mróz, o właściwościach antypoślizgowych i wykazuje doskonałą trwałość, biorąc pod uwagę pękanie, ścieranie, intensywną eksploatację czy ciężar, bez problemu można go stosować na powierzchni zewnętrznej. Kamień płomieniowany najczęściej wykorzystuje się na posadzki, tarasy, balkony, podjazdy, alejki chodnikowe albo schody.

Tego rodzaju materiał sprawdzi się też we wnętrzach i najczęściej stosowany jest na parapety. Granitowe płytki płomieniowane mogą być też wykorzystane na podłogę, ściany, obudowę kominka, sprawdzą się także w łazience, ponieważ są odporne na wilgoć. Co ważne, granit poddawany obróbce cieplnej świetnie sprawdza się na podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Istotne jest również to, że bardzo długo utrzymuje ciepło.

Granit płomieniowany jako schody wewnętrzne

Granit płomieniowany na schody wewnętrzne sprawdzi się doskonale, ponieważ jest przede wszystkim antypoślizgowy. Należy tylko pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji, ponieważ ze względu na naturalną chropowatość może nie być odporny na brud, co w warunkach wewnętrznych może być sporym problemem.

Granit płomieniowany na schody zewnętrzne

Płyty granitowe płomieniowane są idealnym materiałem na schody zewnętrzne. Ich powierzchnia jest nie tylko antypoślizgowa, ale można tu mówić o kamieniu odpornym na mróz i wodę.

Blaty z granitu płomieniowanego

Na blaty kuchenne najlepiej sprawdza się granit polerowany, ponieważ ten płomieniowany w warunkach kuchennych może być trudny w utrzymaniu czystości. Ten wyjątkowy rodzaj wykończenia powierzchni granitu najlepiej sprawdza się na posadzkę.

granit plomieniowany multicolor red
Granit płomieniowany - płyta granitowa multicolor red

Opinie o granicie płomieniowanym

Nie ma wątpliwości, że ten kamień naturalny o nieco chropowatej strukturze i najlepszych właściwościach do wnętrz i na zewnątrz doceniany jest przede wszystkim za swoją uniwersalność oraz doskonałe właściwości praktyczne. Jest jednym z najczęściej wybieranych granitów do przestrzeni użytkowych.

Cena granitu płomieniowanego

Inwestycja finansowa w ten naturalny materiał nigdy nie jest mała, ale oszczędności udaje się generować, korzystając z oferty renomowanych hurtowni i producentów, którzy sprowadzają granit na taras, schody, parapety czy blaty i podejmują się ich obróbki.

Granit płomieniowany – najpopularniejsze kolory

Największą popularnością cieszy się granit płomieniowany w różnych odcieniach szarości, chociaż w ofercie dobrych producentów znaleźć można również granit płomieniowany czarny albo brązowy. Warto dobierać go, uwzględniając całą aranżację danej przestrzeni.

Zamów granit płomieniowany w ofercie RR Granity

RR Granity oferuje szeroki wybór granitu płomieniowanego w różnych odsłonach kolorystycznych. Wszystkie charakteryzują się nie tylko unikalnymi wzorami, ale również najlepszą jakością. Wybierz odpowiedni granit w zależności od chęci jego zastosowania. Nasi doradcy służą w tym zakresie profesjonalnym doradztwem.