Płytki granitowe

Granit – używany jako kamień budowlany i dekoracyjny – to długowieczna skała magmowa o ogromnym potencjale w branży wykończenia wnętrz. Inwestycja w płytki granitowe daje gwarancję użytkowania niezwykle solidnej podłogi, która bardzo łatwo daje się odświeżyć i przez wiele lat lśni jak nowa.

Granit – płytki

Płytki granitowe stanowią doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych. Przewyższają je pod względem funkcjonalności, wytrzymałości i walorów estetycznych. Są wykonane z naturalnego kamienia, odwzorowują więc jego unikalny przekrój. Płytki granitowe firmy RR Granity są propozycją dla wszystkich, którzy szukają oryginalnych i eleganckich rozwiązań. Kryją w sobie różnorodność minerałów wulkanicznych z wnętrza indyjskich gleb. To właśnie z Indii nasi importerzy sprowadzają płytki o niepodrabialnym wzornictwie. Tam – w sercu Azji Południowej – granit krystalizował się przez milion lat, by osiągnąć swoją niepowtarzalną formę i cenne właściwości.

Mimo że płytki granitowe firmy RR Granity są wykonane z kamienia pochodzącego z ciepłej strefy klimatycznej, wykazują bardzo wysokie parametry fizyko-chemiczne. Wyróżniają je przede wszystkim twardość i zdolność do przewodzenia ciepła. Nadają się do układania zarówno w salonie i sypialni, jak i w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach, szczególnie narażonych na rysowanie posadzki (przedpokoju, kuchni). Pozwalają na efektywną pracę podłogowej instalacji grzewczej, a co więcej – praktycznie nie wchłaniają wody. Można wykorzystać je nawet poza domem, np. na tarasie, który wymaga nie tylko pięknego, lecz także solidnego wykończenia.

Pokrycie podłogi nie jest jednak jedynym sposobem wykorzystania płytek granitowych. Sprawdzają się one również jako materiał na schody, blat kuchenny, obudowę kominka, parapet, a nawet okładzinę elewacji budynku. Potrafią więc wprowadzić oryginalny akcent zdobniczy w zasadzie w każdym zakątku przestrzeni domowej.

Płytki granitowe – płomieniowane, polerowane

Płytki granitowe znajdujące się w ofercie firmy RR Granity występują w trzech wariantach: płomieniowanym polerowanym oraz satynowym. Granit płomieniowany pod wpływem działania bardzo wysokich temperatur nabiera szorstkiej faktury, która sprawia, że płytki wyglądają, jakby powstały w wyniku naturalnego przełamania kamienia. Stają się idealnie matowe, dzięki czemu zyskują niezwykłą popularność wśród miłośników nowoczesnych wnętrz. Dekoracyjna powierzchnia i świetna przyczepność to dwie główne właściwości, którymi charakteryzują się płytki granitowe płomieniowane. Strzegom i inne oddziały firmy RR Granity w ostatnim czasie odnotowują wzrost zainteresowania tym oryginalnym materiałem wykończeniowym.

Całe rzesze swoich zwolenników mają też płytki granitowe polerowane, odbijające światło niczym lustrzane tafle. Ich niekwestionowanym atutem jest to, że potrafią optycznie dodać pomieszczeniu metrażu oraz pałacowej okazałości, jakiej nie zapewnią żadne płytki ceramiczne ani nowoczesne tworzywa sztuczne. Taka powierzchnia sprawia, że polerowane płytki granitowe są niezwykle higieniczne, ponieważ nie przyciągają kurzu.

Oddziały, w których można kupić nasze płytki granitowe – Strzegom, Sufczyn, Łódź i Warszawa – mają bogaty asortyment o szerokiej palecie kolorystycznej, W granicie skrywa się piękno, jakie jest w stanie stworzyć tylko sama natura.