Płyty z konglomeratu - slaby

Materiał do złudzenia przypominający naturalny kamień. Płyty, które są z niego wykonane, nadają się do wykonywania blatów oraz innych elementów dekoracyjno-konstrukcyjnych w domach i przestrzeniach publicznych. Slaby konglomeratowe z hurtowni RR Granity nie zawiodą tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i niebanalne wzornictwo.

Płyty z konglomeratu – slaby

Wielkoformatowe płyty z konglomeratu, czyli slaby, słyną z rewelacyjnego stosunku ceny do jakości. Nie odbiegają od płyt kamiennych pod względem wytrzymałości, ale ważą aż o 20% mniej i nadają się do bezspoinowego łączenia, dzięki któremu można otrzymać jednolitą powierzchnię blatu połączonego np. z parapetem kuchennym. Idealnie sprawdzają się więc w nowoczesnych wnętrzach, zdominowanych przez monolityczność i minimalizm formy.

To jednak nie jedyna zaleta slabów konglomeratowych, które ze względu na swoje właściwości zasługują na miano najnowocześniejszych materiałów, jakie oferuje rynek. Ponieważ tworzy się je z masy plastycznej, będącej mieszanką drobin skalnych i żywicy poliestrowej, łatwo jest naprawić pojawiające się na nich rysy i drobne pęknięcia.

Co więcej, płyty z konglomeratu odpowiadają na potrzeby zwolenników przestrzeni domowej emanującej ciepłem. Choć po wykończeniu na wysoki połysk wydają się chłodne jak kamień, w rzeczywistości nagrzewają się od temperatury otoczenia. Dlatego podłogi z konglomeratu, jak również blaty kuchenne i łazienkowe, pozwalają zapomnieć o nieprzyjemnym uczuciu chłodu, kiedy stąpa się po nich bosymi stopami lub dotyka się ich podczas porannej toalety.

Wart podkreślenia jest również fakt, że płyty z konglomeratu nie nasiąkają wodą, a ich powierzchnia nie sprzyja gromadzeniu się bakterii. Są więc bardzo łatwe w utrzymaniu i niezwykle higieniczne.
To dzięki nim aranżacja nowoczesnego wnętrza staje się możliwa

Konglomerat kwarcowy i marmurowy – hurtownia RR Granity

W naszej hurtowni do kupienia są konglomeraty kwarcowe i konglomeraty marmurowe. Różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również stopniem twardości. Powierzchnię wykonaną z konglomeratu kwarcowego łatwiej można utrzymać w czystości, ponieważ odznacza się ona idealną gładkością. Natomiast powierzchnia pokryta konglomeratem marmurowym jest prawdziwą gratką dla miłośników majestatycznej skały o unikalnej strukturze. Co ciekawe, pod względem wytrzymałości przewyższa ona naturalny marmur.

Do prawdziwych perełek w ofercie RR Granity należą konglomeraty, takie jak: Arctic White, Blanco Paloma, Bianchissimo, Carrara, Crema Chiarra, Grey Dark, Light Grey, Bianco Ambra, Rigel i Dark Brown. Ich kolorystyka jest zróżnicowana, podobnie jak aranżacje nowoczesnych wnętrz, które lubią zaskakiwać kontrastami. Jednak wszystkie slaby konglomeratowe idealnie odwzorowują naturalne barwy natury – od delikatnych beży przez ciepłe brązy po głębokie odcienie grafitu. Ich walory kolorystyczne na etapie produkcji konglomeratu potęgowane są przez dodawane do masy konglomeratowej pigmenty.

Nasze konglomeraty kwarcowe i marmurowe można kupić w pięciu lokalizacjach hurtowni RR Granity: w Strzegomiu, Warszawie, Łodzi i Sufczynie. Pomoc w doborze odpowiedniej płyty – przede wszystkim ze względu na jej przeznaczenie – zapewnia wykwalifikowany zespół fachowców z branży kamieniarskiej.