Aranżacje jadalni z kamienia naturalnego

Kamienie Naturalne w Twojej przestrzeni

Zachęcamy do poznania przykładowych realizacji z zastosowaniem kamieni naturalnych od RR Granity. Wszystkie zostały stworzone przez niezależnych wykonawców. Warto sprawdzić, jak oryginalnie prezentuje się nasz konglomerat kwarcowy Bianchissimo jako blat kuchenny o jednolitej, minimalistycznej strukturze albo płyta marmurowa Crema Marfil na ścianach w stylowej łazience. Mamy nadzieję, że przedstawione realizacje będą stanowić doskonałą inspirację dla wszystkich inwestorów, dla których liczą się światowe trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również doskonała jakość wykorzystanych materiałów. Przyznajemy, że nasze kamienie naturalne niejednokrotnie znajdują naprawdę nietuzinkowe zastosowanie. Przez jednych traktowane są jako podstawowy element uniwersalnego, wręcz klasycznego wystroju, dla innych tworzą piękne dekoracje. Różnorodny wybór marmurów, granitów czy trawertynów z różnych stron świata pozwala tworzyć wnętrza według najbardziej oryginalnych projektów.

Kamień do jadalni

Aranżacje jadalni to jedna z tych kwestii, która budzi żywe zainteresowanie osób urządzających wnętrza. Ma być przecież zarówno praktyczna oraz funkcjonalna, jak i estetyczna. Wśród rozważań nie brakuje też pomysłów, by wykorzystać kamień naturalny. Podpowiadamy więc, jak stworzyć piękne wnętrze, stosując kamień do jadalni i który surowiec skalny będzie najtrafniejszym wyborem!

Czytaj więcej…

Kamień do jadalni – jaki wybrać do aranżacji jadalni?

Jadalnia to pomieszczenie w domu, w którym spożywasz posiłki w gronie bliskich, ale też miejsce spotkań, rozmów i wspólnego spędzania czasu. Jest jednym z najbardziej eksploatowanych miejsc, dlatego musi być wykończone w sposób przyjemny, estetyczny i z dbałością o detale. Nie może w nim zabraknąć dużego stołu, wygodnych krzeseł czy dobrego oświetlenia. Musi też mieć estetyczne i trwałe wykończenie. Jaki kamień do jadalni będzie trafnym wyborem? Oto nasze wskazówki!

  • Granit – jest bardzo odporny na działanie czynników zewnętrznych. Idealnie sprawdzi się jako kamień do jadalni, z którego wykonać możesz posadzki, okładziny ścienne czy w przypadku łączonych jadalni z kuchnią – wyspy i blaty. Nie musisz obawiać się odkształceń w wyniku rozlania płynów, zarysowań czy pęknięć.
  • Marmur – to również twardy i wytrzymały surowiec skalny, który jednak warto dodatkowo zaimpregnować, by poprawić jego właściwości ochronne. Aranżacja jadalni z jego wykorzystaniem z pewnością przykuje wzrok każdego gościa. Marmur ma bowiem wyjątkowy rysunek, dzięki któremu jadalnia nabierze eleganckiego i strojnego charakteru.
  • Onyks – to transparentne kamienie o pięknym rysunku powierzchni. Warto wykorzystać go tworząc aranżacje jadalni, np. jako obudowa kominku czy podświetlane ścianki. Za sprawą przenikającego światła wnętrze stanie się przytulne i ciepłe.
  • Trawertyn – zastanawiając się, jak urządzić jadalnię, warto też rozważyć ten kamień. Ma on dobre cechy fizyczne, dlatego dzięki właściwej pielęgnacji z powodzeniem sprawdzi się jako element wykończenia na podłodze i ścianach.
  • Płyty konglomeratowe – wprawdzie nie jest to kamień naturalny, ale właściwie do złudzenia go przypominają. Są trwałe, odporne na uszkodzenia i nienasiąkliwe, dlatego Klienci chętnie stosują je w swoich aranżacjach jadalni.

Jak urządzić jadalnię z kamieniem naturalnym?

Jeśli planujesz stworzyć samodzielny projekt, poznaj specyfikę wybranych przez siebie kamieni do jadalni. Jak wiesz już z powyższego akapitu, różnią się one cechami fizycznymi i właściwościami, dlatego jedne lepiej sprawdzą się wyłącznie na ścianach, inne można ulokować bez obaw o uszkodzenia na podłodze. Szukasz pomysłów na ich zastosowanie? W takim razie Internet będzie niezwykle przydatny. Wpisz w wyszukiwarkę np. „jadalnia aranżacje” albo „jadalnia inspiracje”, a otrzymasz wiele możliwości wykończenia tego wnętrza. Masz obawy? Nie wiesz, który kamień do jadalni wybrać albo chcesz zyskać dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu? Zdecyduj się na pomoc architekta wnętrz, który stworzy dla Ciebie projekt spełniający Twoje oczekiwania. Dzięki temu aranżacja jadalni będzie dostosowana do Twoich potrzeb, a przy tym bardzo estetyczna i zgodna z panującymi trendami!

Podsumowując, kamień do jadalni to praktyczne rozwiązanie. Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć aranżację jadalni i szukasz dobrej jakości kamieni w świetnych cenach – poznaj ofertę RR Granity. W razie pytań, możesz liczyć na porady naszych ekspertów. Zapraszamy!