Aranżacje jadalni z kamienia naturalnego

Poniższe realizacje wykonane zostały za pomocą naszych materiałów przez niezależnych wykonawców

Kamień do jadalni

Aranżacje jadalni to jedna z tych kwestii, która budzi żywe zainteresowanie osób urządzających wnętrza. Ma być przecież zarówno praktyczna oraz funkcjonalna, jak i estetyczna. Wśród rozważań nie brakuje też pomysłów, by wykorzystać kamień naturalny. Podpowiadamy więc, jak stworzyć piękne wnętrze, stosując kamień do jadalni i który surowiec skalny będzie najtrafniejszym wyborem!

Czytaj więcej…

Kamień do jadalni – jaki wybrać do aranżacji jadalni?

Jadalnia to pomieszczenie w domu, w którym spożywasz posiłki w gronie bliskich, ale też miejsce spotkań, rozmów i wspólnego spędzania czasu. Jest jednym z najbardziej eksploatowanych miejsc, dlatego musi być wykończone w sposób przyjemny, estetyczny i z dbałością o detale. Nie może w nim zabraknąć dużego stołu, wygodnych krzeseł czy dobrego oświetlenia. Musi też mieć estetyczne i trwałe wykończenie. Jaki kamień do jadalni będzie trafnym wyborem? Oto nasze wskazówki!

  • Granit – jest bardzo odporny na działanie czynników zewnętrznych. Idealnie sprawdzi się jako kamień do jadalni, z którego wykonać możesz posadzki, okładziny ścienne czy w przypadku łączonych jadalni z kuchnią – wyspy i blaty. Nie musisz obawiać się odkształceń w wyniku rozlania płynów, zarysowań czy pęknięć.
  • Marmur – to również twardy i wytrzymały surowiec skalny, który jednak warto dodatkowo zaimpregnować, by poprawić jego właściwości ochronne. Aranżacja jadalni z jego wykorzystaniem z pewnością przykuje wzrok każdego gościa. Marmur ma bowiem wyjątkowy rysunek, dzięki któremu jadalnia nabierze eleganckiego i strojnego charakteru.
  • Onyks – to transparentne kamienie o pięknym rysunku powierzchni. Warto wykorzystać go tworząc aranżacje jadalni, np. jako obudowa kominku czy podświetlane ścianki. Za sprawą przenikającego światła wnętrze stanie się przytulne i ciepłe.
  • Trawertyn – zastanawiając się, jak urządzić jadalnię, warto też rozważyć ten kamień. Ma on dobre cechy fizyczne, dlatego dzięki właściwej pielęgnacji z powodzeniem sprawdzi się jako element wykończenia na podłodze i ścianach.
  • Płyty konglomeratowe – wprawdzie nie jest to kamień naturalny, ale właściwie do złudzenia go przypominają. Są trwałe, odporne na uszkodzenia i nienasiąkliwe, dlatego Klienci chętnie stosują je w swoich aranżacjach jadalni.

Jak urządzić jadalnię z kamieniem naturalnym?

Jeśli planujesz stworzyć samodzielny projekt, poznaj specyfikę wybranych przez siebie kamieni do jadalni. Jak wiesz już z powyższego akapitu, różnią się one cechami fizycznymi i właściwościami, dlatego jedne lepiej sprawdzą się wyłącznie na ścianach, inne można ulokować bez obaw o uszkodzenia na podłodze. Szukasz pomysłów na ich zastosowanie? W takim razie Internet będzie niezwykle przydatny. Wpisz w wyszukiwarkę np. „jadalnia aranżacje” albo „jadalnia inspiracje”, a otrzymasz wiele możliwości wykończenia tego wnętrza. Masz obawy? Nie wiesz, który kamień do jadalni wybrać albo chcesz zyskać dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu? Zdecyduj się na pomoc architekta wnętrz, który stworzy dla Ciebie projekt spełniający Twoje oczekiwania. Dzięki temu aranżacja jadalni będzie dostosowana do Twoich potrzeb, a przy tym bardzo estetyczna i zgodna z panującymi trendami!

Podsumowując, kamień do jadalni to praktyczne rozwiązanie. Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć aranżację jadalni i szukasz dobrej jakości kamieni w świetnych cenach – poznaj ofertę RR Granity. W razie pytań, możesz liczyć na porady naszych ekspertów. Zapraszamy!