Parapety kamienne

Kamienie Naturalne w Twojej przestrzeni

Zachęcamy do poznania przykładowych realizacji z zastosowaniem kamieni naturalnych od RR Granity. Wszystkie zostały stworzone przez niezależnych wykonawców. Warto sprawdzić, jak oryginalnie prezentuje się nasz konglomerat kwarcowy Bianchissimo jako blat kuchenny o jednolitej, minimalistycznej strukturze albo płyta marmurowa Crema Marfil na ścianach w stylowej łazience. Mamy nadzieję, że przedstawione realizacje będą stanowić doskonałą inspirację dla wszystkich inwestorów, dla których liczą się światowe trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również doskonała jakość wykorzystanych materiałów. Przyznajemy, że nasze kamienie naturalne niejednokrotnie znajdują naprawdę nietuzinkowe zastosowanie. Przez jednych traktowane są jako podstawowy element uniwersalnego, wręcz klasycznego wystroju, dla innych tworzą piękne dekoracje. Różnorodny wybór marmurów, granitów czy trawertynów z różnych stron świata pozwala tworzyć wnętrza według najbardziej oryginalnych projektów.

Kamień na parapet

Parapety z kamienia naturalnego cieszą się ogromną popularnością. Trudno się temu dziwić – są trwałe, odporne na uszkodzenia i zarysowania, a przy tym mają świetną prezencję. Zastanawiasz się, jaki kamień na parapety wewnętrzne, a jaki na zewnętrzne? W takim razie ten artykuł rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości!

Czytaj więcej…

Parapety z kamienia naturalnego – najważniejsze informacje

W budownictwie deweloperskim najpopularniejsze są parapety wykonywane ze sztucznych kamieni, które powstają przez sklejenie kruszywa kamiennego lub mączki kamiennej żywicą poliestrową. Jeśli natomiast budujesz swój dom, masz możliwość ingerencji w projekty deweloperskie bądź czeka Cię gruntowny remont albo wymiana okien – warto rozważyć decyzję o montażu parapetu z kamienia naturalnego. Oto kilka kwestii, które musisz wiedzieć na ich temat!

  • Kamień naturalny (np. granit, marmur) nie jest nasiąkliwy, przez co gwarantuje ochronę elewacji przed wodą zbierającą się w strefie podokiennej.
  • Kamienny parapet, a szczególnie parapet zewnętrzny kamienny, musi też być odporny na zmienność temperatur czy działanie mrozu i silnego nasłonecznienia. Sprawdzą się więc granit.
  • Aby parapety spełniały swoją rolę, powinny być trwałe. W tej kwestii prym wiodą parapety z granitu. Prezentują właściwą twardość i odporność na ścieranie, uderzenia i zarysowania.
  • Parapet z kamienia naturalnego jest łatwy do utrzymania w czystości. Nie wymaga specjalnych kosmetyków – wystarczy ściereczka zwilżona letnią wodą.
  • Jeśli wybierzesz marmur jako kamień na parapet – pamiętaj o impregnacji odpowiednim środkiem. Tylko wtedy zyska on właściwości ochronne i mniejszą nasiąkliwość.
  • Jeśli chodzi o wady, kamień na parapet jest ciężki i łatwo go uszkodzić podczas transportu lub montażu. Jeśli jednak ekipa budowlana będzie się z nim właściwie obchodzić i zamontuje zgodnie ze sztuką, zyskasz piękną aranżację na długie lata!

Parapet z granitu czy innego kamienia – co wybrać?

Tak jak wspomnieliśmy, granit bez wątpienia jest najbardziej trwałym i odpornym kamieniem. W związku z tym bez zawahania możesz go wykorzystać na parapet zewnętrzny kamienny. Nie jest nasiąkliwy, dobrze radzi sobie zarówno z bardzo niskimi, jak i wysokimi temperaturami. Co więcej, jest odporny na pęknięcia oraz zarysowania i będzie również praktycznym rozwiązaniem, gdy stworzysz z niego parapety wewnętrzne kamienne. Wówczas z powodzeniem możesz ustawić donice z kwiatami i nie martwić się, gdy dziecko postanowi testować tam swoje resoraki.

Marmur oraz trawertyn najlepiej sprawdzą się jako parapety wewnętrzne Będą pięknie wyglądały i uzupełnią aranżację Twoich wnętrz. Kamień na parapet ma nie tylko być funkcjonalny, ale musi też cieszyć oko – szczególnie jeśli chodzi o wnętrza!

Podsumowując, parapety z kamienia naturalnego są doskonałym rozwiązaniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję – poznaj ofertę hurtowni kamienia naturalnego RR Granity. W razie pytań możesz liczyć na pomoc ekspertów, którzy doradzą i pomogą Ci w podjęciu decyzji zakupowej. Zapraszamy!