Łazienka z kamienia

Kamienie Naturalne w Twojej przestrzeni

Zachęcamy do poznania przykładowych realizacji z zastosowaniem kamieni naturalnych od RR Granity. Wszystkie zostały stworzone przez niezależnych wykonawców. Warto sprawdzić, jak oryginalnie prezentuje się nasz konglomerat kwarcowy Bianchissimo jako blat kuchenny o jednolitej, minimalistycznej strukturze albo płyta marmurowa Crema Marfil na ścianach w stylowej łazience. Mamy nadzieję, że przedstawione realizacje będą stanowić doskonałą inspirację dla wszystkich inwestorów, dla których liczą się światowe trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również doskonała jakość wykorzystanych materiałów. Przyznajemy, że nasze kamienie naturalne niejednokrotnie znajdują naprawdę nietuzinkowe zastosowanie. Przez jednych traktowane są jako podstawowy element uniwersalnego, wręcz klasycznego wystroju, dla innych tworzą piękne dekoracje. Różnorodny wybór marmurów, granitów czy trawertynów z różnych stron świata pozwala tworzyć wnętrza według najbardziej oryginalnych projektów.

Łazienka z kamienia naturalnego nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo, ale jest także wyjątkowo łatwa w utrzymaniu. Płytki oraz kafelki z rozmaitych gatunków kamienia można wykorzystać jako okładzinę ścian, posadzkę, ale także elementy dekoracyjne. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz materiały idealne do łazienki z kamienia, o zachwycających fakturach, kolorach i właściwościach, które można docinać w różne wielkości oraz kształty.

Czytaj więcej…

Łazienka z kamienia

Wykorzystanie naturalnych materiałów jest jednym z największych trendów ostatnich lat. Łazienka z kamienia jest więc niezwykle modną i stylową aranżacją. Walory estetyczne to jednak nie wszystko – w toalecie panuje duża wilgotność, często się ją sprząta przy użyciu różnych detergentów, używa się w niej kosmetyków kolorowych itp. Wszystkie te czynniki są bardzo inwazyjne, ale łazienka kamienna doskonale znosi takie warunki. Jeśli więc zależy Ci na tym, by ta przestrzeń pięknie się prezentowała, ale przy tym była łatwa w pielęgnacji, założenie kamiennych płytek na ściany i/lub podłogę będzie świetną decyzją!

Kamienna łazienka

Do wykonania łazienki z kamienia naturalnego należy użyć odpowiednich materiałów. W zasadzie każdy rodzaj płyt się sprawdzi, ale jedynie wtedy, gdy zostanie wypolerowany i/lub zaimpregnowany. Dzięki takiemu zabezpieczeniu będzie całkowicie odporny na dużą wilgoć i inne szkodliwe czynniki.

Modny, surowy wystrój można stworzyć z pomocą granitu. Duża liczba odmian, różniących się od siebie kolorem i fakturą, umożliwia zaprojektowanie wyjątkowej aranżacji. Przy tym kamień ten jest niezwykle wytrzymały, dlatego z pewnością na długo zachowa nieskazitelny wygląd.

Często korzysta się także z trawertynu, w pięknych ciepłych odcieniach przywodzących na myśl nadmorski piasek. Doskonale sprawdzi się w łazienkach w rustykalnym stylu. Spowoduje, że będą przytulne i odprężające.

Niezwykle eleganckie są realizacje z marmuru, który sprawia, że kamienna łazienka daje wrażenie luksusowej. Wykorzystanie większej płyty jako np. blat pod misę umywalkową od razu doda stylu i szyku.

Niesamowite elementy dekoracyjne można stworzyć także z wykorzystaniem onyxu. Ten półprzezroczysty kamień po odpowiednim podświetleniu rzuca na całe pomieszczenie piękne, ciepłe światło w przyjemnych barwach. Pozwala stworzyć naprawdę wyjątkową atmosferę, sprzyjającą relaksowi.

Łazienka z kamieniem

Łazienka z kamieniem prezentuje się o wiele bardziej stylowo i intrygująco niż ta wykończona klasycznymi, ceramicznymi płytkami. Z takim materiałem można także bardziej swobodnie pracować – równie dobrze sprawdzą się duże płyty, jak i drobne elementy ułożone niczym mozaika. Łącząc różne odmiany jednego kamienia, można stworzyć naprawdę zachwycające kompozycje.

Zapoznaj się z szeroką ofertą RR Granity, by przekonać się, jakie niezwykłe materiały mogą ozdobić Twoje wnętrza. Łazienka z kamienia jest nie tylko modnym, ale również praktycznym pomieszczeniem, dlatego warto wybrać takie wykończenie. Skontaktuj się z nami w celu poznania naszej oferty. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!