Przedpokój w kamieniu

Poniższe realizacje wykonane zostały za pomocą naszych materiałów przez niezależnych wykonawców

Kamień do przedpokoju

Przedpokój i korytarz to miejsca, w których nie spędzamy zbyt wiele czasu. Niemniej stanowią one wizytówkę domu, gdy przyjmujemy gości lub otwieramy drzwi interesantom. Warto więc zadbać, by prezentowały się schludnie, elegancko i przytulnie zarazem. Ciekawym rozwiązaniem jest kamień do przedpokoju. Podpowiadamy, jak zaaranżować ściany w przedpokoju z kamienia oraz jaki surowiec skalny najlepiej wybrać.

Czytaj więcej…

Kamień do przedpokoju – jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić przedpokój w kamieniu, na początku powinieneś wybrać odpowiedni kamień. Tych w ofercie jest całkiem sporo. By ułatwić Ci podjęcie decyzji, poznaj specyfikację poszczególnych kamieni.

  • Granit – wyróżnia go bardzo wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych. Doskonale sprawdzi się jako kamień w przedpokoju. Nie musisz obawiać się odkształceń w wyniku wilgoci naniesionej mokrymi butami, zarysowań wynikających z chodzenia w obuwiu i szorowania piaskiem czy pęknięć, gdy rozerwie się siatka z ciężkimi zakupami. Tak więc polecamy granit jako kamień na ścianę w przedpokoju, ale też na podłogi.
  • Marmur – jest twardy i wytrzymały, ale posiada słabsze właściwości od granitu, dlatego warto postawić na dodatkową impregnację. Niemniej jego wygląd zachęca, by stosować go tworząc przedpokój w kamieniu. Możesz z niego wykonać schody, posadzki, okładziny ścienne, a także półki np. na klucze. Marmur nada Twoim wnętrzom elegancji.
  • Onyks – te kamienie wyróżnia transparentność i piękny rysunek powierzchni. Bez wątpienia będzie on doskonale uzupełniał estetykę wnętrza. Szczególnie warto wykorzystać ten kamień do przedpokoju, by stworzyć podświetlane ścianki.
  • Trawertyn – dzięki odpowiedniej pielęgnacji długo będzie cieszył swoim urokiem, dlatego możesz go wykorzystać zarówno na podłogi, jak i ściany czy inne elementy wykończenia. Często stosowany jest na przedpokój w kamienicy i w bloku.
  • Płyty konglomeratowe – choć nie jest to kamień naturalny, to do złudzenia go przypomina. Płyty prezentują dobre cechy fizyczne – są trwałe, odporne i nienasiąkliwe, więc taka aranżacja przedpokoju w kamieniu sprawdzi się na lata.

Jak urządzić przedpokój w kamieniu?

By znaleźć pomysł na przedpokój w kamieniu, warto poszukać inspiracji w sieci. Możesz to uczynić wpisując w wyszukiwarkę np. „przedpokój w kamieniu zdjęcia” lub „przedpokój aranżacja kamień”. Dzięki temu trafisz na mnóstwo ciekawych rozwiązań, które być może sprawdzą się również w Twoim domu czy mieszkaniu. Pamiętaj też o takich praktycznych informacjach jak ta, że jasny kamień w przedpokoju optycznie powiększy powierzchnię, z kolei podświetlony onyks rozproszy światło i stworzy przytulny klimat. Nie bój się też skorzystać z pomocy specjalisty – architekt wnętrz najlepiej będzie wiedział, jak urządzić przedpokój w kamieniu!

Podsumowując, kamień do przedpokoju to świetny pomysł na wyjątkową aranżację tego pomieszczenia. Jest trwały, odporny na uszkodzenia i przede wszystkim ma niezwykle elegancką prezencję. Jeśli szukasz kamienia na przedpokój – poznaj ofertę RR Granity. W razie pytań lub wątpliwości – możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów. Zapraszamy!