Przedpokój w kamieniu

Kamienie Naturalne w Twojej przestrzeni

Zachęcamy do poznania przykładowych realizacji z zastosowaniem kamieni naturalnych od RR Granity. Wszystkie zostały stworzone przez niezależnych wykonawców. Warto sprawdzić, jak oryginalnie prezentuje się nasz konglomerat kwarcowy Bianchissimo jako blat kuchenny o jednolitej, minimalistycznej strukturze albo płyta marmurowa Crema Marfil na ścianach w stylowej łazience. Mamy nadzieję, że przedstawione realizacje będą stanowić doskonałą inspirację dla wszystkich inwestorów, dla których liczą się światowe trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również doskonała jakość wykorzystanych materiałów. Przyznajemy, że nasze kamienie naturalne niejednokrotnie znajdują naprawdę nietuzinkowe zastosowanie. Przez jednych traktowane są jako podstawowy element uniwersalnego, wręcz klasycznego wystroju, dla innych tworzą piękne dekoracje. Różnorodny wybór marmurów, granitów czy trawertynów z różnych stron świata pozwala tworzyć wnętrza według najbardziej oryginalnych projektów.

Kamień do przedpokoju

Przedpokój i korytarz to miejsca, w których nie spędzamy zbyt wiele czasu. Niemniej stanowią one wizytówkę domu, gdy przyjmujemy gości lub otwieramy drzwi interesantom. Warto więc zadbać, by prezentowały się schludnie, elegancko i przytulnie zarazem. Ciekawym rozwiązaniem jest kamień do przedpokoju. Podpowiadamy, jak zaaranżować ściany w przedpokoju z kamienia oraz jaki surowiec skalny najlepiej wybrać.

Czytaj więcej…

Kamień do przedpokoju – jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić przedpokój w kamieniu, na początku powinieneś wybrać odpowiedni kamień. Tych w ofercie jest całkiem sporo. By ułatwić Ci podjęcie decyzji, poznaj specyfikację poszczególnych kamieni.

  • Granit – wyróżnia go bardzo wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych. Doskonale sprawdzi się jako kamień w przedpokoju. Nie musisz obawiać się odkształceń w wyniku wilgoci naniesionej mokrymi butami, zarysowań wynikających z chodzenia w obuwiu i szorowania piaskiem czy pęknięć, gdy rozerwie się siatka z ciężkimi zakupami. Tak więc polecamy granit jako kamień na ścianę w przedpokoju, ale też na podłogi.
  • Marmur – jest twardy i wytrzymały, ale posiada słabsze właściwości od granitu, dlatego warto postawić na dodatkową impregnację. Niemniej jego wygląd zachęca, by stosować go tworząc przedpokój w kamieniu. Możesz z niego wykonać schody, posadzki, okładziny ścienne, a także półki np. na klucze. Marmur nada Twoim wnętrzom elegancji.
  • Onyks – te kamienie wyróżnia transparentność i piękny rysunek powierzchni. Bez wątpienia będzie on doskonale uzupełniał estetykę wnętrza. Szczególnie warto wykorzystać ten kamień do przedpokoju, by stworzyć podświetlane ścianki.
  • Trawertyn – dzięki odpowiedniej pielęgnacji długo będzie cieszył swoim urokiem, dlatego możesz go wykorzystać zarówno na podłogi, jak i ściany czy inne elementy wykończenia. Często stosowany jest na przedpokój w kamienicy i w bloku.
  • Płyty konglomeratowe – choć nie jest to kamień naturalny, to do złudzenia go przypomina. Płyty prezentują dobre cechy fizyczne – są trwałe, odporne i nienasiąkliwe, więc taka aranżacja przedpokoju w kamieniu sprawdzi się na lata.

Jak urządzić przedpokój w kamieniu?

By znaleźć pomysł na przedpokój w kamieniu, warto poszukać inspiracji w sieci. Możesz to uczynić wpisując w wyszukiwarkę np. „przedpokój w kamieniu zdjęcia” lub „przedpokój aranżacja kamień”. Dzięki temu trafisz na mnóstwo ciekawych rozwiązań, które być może sprawdzą się również w Twoim domu czy mieszkaniu. Pamiętaj też o takich praktycznych informacjach jak ta, że jasny kamień w przedpokoju optycznie powiększy powierzchnię, z kolei podświetlony onyks rozproszy światło i stworzy przytulny klimat. Nie bój się też skorzystać z pomocy specjalisty – architekt wnętrz najlepiej będzie wiedział, jak urządzić przedpokój w kamieniu!

Podsumowując, kamień do przedpokoju to świetny pomysł na wyjątkową aranżację tego pomieszczenia. Jest trwały, odporny na uszkodzenia i przede wszystkim ma niezwykle elegancką prezencję. Jeśli szukasz kamienia na przedpokój – poznaj ofertę RR Granity. W razie pytań lub wątpliwości – możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów. Zapraszamy!