Taras z kamienia naturalnego

Kamienie Naturalne w Twojej przestrzeni

Zachęcamy do poznania przykładowych realizacji z zastosowaniem kamieni naturalnych od RR Granity. Wszystkie zostały stworzone przez niezależnych wykonawców. Warto sprawdzić, jak oryginalnie prezentuje się nasz konglomerat kwarcowy Bianchissimo jako blat kuchenny o jednolitej, minimalistycznej strukturze albo płyta marmurowa Crema Marfil na ścianach w stylowej łazience. Mamy nadzieję, że przedstawione realizacje będą stanowić doskonałą inspirację dla wszystkich inwestorów, dla których liczą się światowe trendy w zakresie aranżacji wnętrz, ale również doskonała jakość wykorzystanych materiałów. Przyznajemy, że nasze kamienie naturalne niejednokrotnie znajdują naprawdę nietuzinkowe zastosowanie. Przez jednych traktowane są jako podstawowy element uniwersalnego, wręcz klasycznego wystroju, dla innych tworzą piękne dekoracje. Różnorodny wybór marmurów, granitów czy trawertynów z różnych stron świata pozwala tworzyć wnętrza według najbardziej oryginalnych projektów.

Taras z kamienia to wyjątkowo wyrazisty element architektoniczny. Współcześnie zdecydowanie najmodniejsze są surowe, rustykalne materiały, więc tak wykończona przybudówka będzie niezwykle stylowa. Co więcej, taras z kamienia naturalnego będzie przy tym odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz upływ czasu. Piękny, ciekawy wygląd, a także wygoda i funkcjonalność z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze! Sprawdź, jakie materiały z naszej oferty idealnie sprawdzają się jako kamienie na taras!

Czytaj więcej…

Kamień na taras

Kamień tarasowy może mieć najróżniejsze barwy oraz wymiary, co umożliwia stworzenie wyjątkowej aranżacji. Modny, naturalny i surowy wygląd nie jest jednak jedyną zaletą tego materiału. Taka posadzka przede wszystkim powinna być odporna na zmienne warunki atmosferyczne, częste użytkowanie oraz czyszczenie. Kamień na taras jest znakomitym wyborem ze względu na jego wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu. Dzięki temu funkcjonalność oraz estetyka kamiennej posadzki utrzymują się przez wiele lat. Aby na długo zachować jej wygląd i właściwości, wystarczy raz na jakiś czas pokryć ją impregnatem. W naszej ofercie posiadamy rozmaite płyty, które doskonale nadają się jako materiał na taras kamienny!

Taras z granitu

Zdecydowanie najczęstszym rozwiązaniem jest taras z granitu. Płytki z tego kamienia są o wiele trwalsze np. od betonu. Dzięki temu nie trzeba używać grubych kafli – w zupełności wystarczy 1-2 cm. Przy tym ma się pewność, że nie popękają nawet podczas silnego mrozu lub dużego nacisku. Granit jest twardy, wyróżnia się niską ścieralnością i nasiąkliwością. Co więcej, nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, działanie kwasów czy inne zabrudzenia pochodzenia organicznego.

Granit na taras można także wyjątkowo swobodnie adaptować i obrabiać. Może mieć najróżniejszą fakturę oraz kolor. Niezwykle elegancko prezentuje się np. granit polerowany. Jeśli zaś masz na względzie bezpieczeństwo, antypoślizgowo działa wersja płomieniowana, o ciekawej fakturze. Proste w utrzymaniu są natomiast wygodne w czyszczeniu płyty satynowane. Taras granitowy może być więc nie tylko zachwycająco piękny, ale także bardzo funkcjonalny!

Tarasy z kamienia

Tarasy z kamienia można tworzyć z najróżniejszych rodzajów materiału. Oprócz granitu doskonale sprawdzają się m.in. kwarcyt oraz konglomerat, które są również dostępne w naszej ofercie.

Kamienny taras można skomponować z materiałów w różnych barwach, łącząc je w niepowtarzalne układy. Niezależnie od tego, czy jest się zwolennikiem minimalistycznego, rustykalnego stylu, czy też miłośnikiem bardziej wyrazistych aranżacji, kamień naturalny na taras pozwala zrealizować każdą wizję oraz zaspokoić nawet bardzo odmienne gusta.

Zapoznaj się z szeroką ofertą RR Granity i stwórz z naszą pomocą zachwycający taras z kamienia! Zadbaj o to, aby to wyjątkowe miejsce było nie tylko estetyczne, ale też praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Skontaktuj się z nami, by uzyskać porady od naszych specjalistów oraz odpowiedzi na wszystkie pytania!