Płyta onyxowa Pineapple

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznaczenie

,

Opis produktu

Onyx Pineapple, zwany też Pina Onyx, to odmiana żółtego kamienia wydobywanego w Meksyku. Pod względem rysunku powierzchni przypomina nieco marmur, ale ma inną budowę. Odrębność tego surowca zdradzają żyłki układające się miejscami niczym słoje w przekroju drewna, a przy tym gęsto na siebie zachodzące. O odmienności onyxu świadczy także jego światłoprzepuszczalna struktura, i to ze względu na nią płyta onyxowa ma tak duży potencjał w dekoracji wnętrz.
Wariant Pineapple, czyli ananasowy, jest urozmaicony soczystymi plamami barwnymi w kolorze intensywnej żółci, które w pełnej okazałości podziwiać można po podświetleniu płyty. W takiej wersji onyx Pineapple to prawdziwy skarb – nadaje się do wykorzystania w rozmaitych połączeniach i miejscach w domu (a nawet w budynkach przestrzeni publicznej). Można z niego wykonać dekoracyjny panel na ścianę, przepierzenie, obudowę kominka, ścianę wodną, jak również ozdobny panel na boczną część schodów, wyspy kuchennej lub barku. Istnieje całe mnóstwo inspiracji do wykorzystania w salonie, gabinecie, sypialni, przedpokoju, łazience, a nawet kuchni.
Płyta onyxowa Pineapple prezentuje się niezwykle lekko. Przechodzące przez nią promienie światła sprawiają wrażenie, jakby była witrażem stworzonym przez samą naturę. Ta odmiana onyksu świetnie sprawdza się w pracach artystycznych, np. jako element mozaik. Nie tylko dodaje wnętrzu oryginalności, ale również wyraźnie je ociepla, tworząc przytulną atmosferę.