Płyta onyxowa Tanzania

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznaczenie

Opis produktu

W płycie onyxowej Tanzania skrywa się dusza dziewiczego wschodnioafrykańskiego kraju, który otulony jest blaskiem żarzącego słońca i ciepłym piaszczystym płaszczem. Choć pochodzi z kopalni znajdujących się w Meksyku, potrafi pobudzi wyobraźnię na tyle, by dzięki niemu wnętrze zyskało atmosferę tanzańskiego safari. Bezbłędnie wpisuje się zatem w gust miłośników egzotyki w jej najczystszym wydaniu.
Ta cenna odmiana onyxu to prawdziwa perełka w ofercie hurtowni RR Granity. Jej rysunek odzwierciedla niejednolitą rzeźbę piaszczystego terenu widzianą z lotu ptaka. Przywodzi na myśl tereny sawanny poprzecinanej pasami gęstych sucholubnych traw i ścieżek formowanych z czerwonych gleb laterytowych. Na powierzchni płyty onyxowej Tanzania pojawiają się koncentrycznie ułożone wstęgi, a ich układ miejscami przypomina przekrój drewnianego pnia. Gęstość wzornicza sprawia, że onyx Tanzania – gdziekolwiek się pojawi – skupia na sobie całą uwagę wielbicieli oryginalnych pomysłów aranżacyjnych. Nie sposób odczytywać powstałych na nim formacji inaczej aniżeli w kategoriach dzieła sztuki.
Płyta onyxowa Tanzania staje się jednak prawdziwie intrygująca dopiero po podświetleniu, szczególnie gdy ogląda się ją w pomieszczeniu nieoświetlonym. Należy do najciemniejszych kamieni tego półszlachetnego gatunku. W miejscu czerwonawych wstęg pojawiają się ognistopomarańczowe prześwity – jak gdyby w tanzańskim szczycie Kilimandżaro uaktywniły się trzy budującego go wulkany i pokryły całą sawannę gorącą lawą.