Konglomerat brązowy Dark Brown

Opis produktu

Płyta konglomeratowa Dark Brown to ciemny wariant kolorystyczny świetnego włoskiego materiału wykończeniowego do dekoracji wnętrz. Jej głęboka ciepła barwa sprawia, że wnętrze nabiera przytulności, a dzięki polerowanemu wykończeniu również elegancji. Płyta konglomeratowa jest praktycznie nie do odróżnienia od klasycznych, niemal jednolitych płyt kamiennych. Na jej powierzchni uwidaczniają się delikatne jasne żyłki, które powstają w procesie produkcji ze sproszkowanej skały kalcytowej zalewanej gorącą żywicą poliestrową.
Płyta Dark Brown ma szerokie zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i poza nimi, co zawdzięcza swoim właściwościom. Pozostaje niewzruszona wobec wahań temperatury i działania wody czy mrozu. Jej idealnie gładka i błyszcząca powierzchnia doskonale opiera się wszelkim znakom upływu czasu, a przy tym odbija światło, pozytywnie wpływając na wrażenie przestrzeni. Dzięki żywicznemu zabezpieczeniu nie podlega szkodliwemu wpływowi kwasów organicznych zawartych w żywności, dlatego nadaje się nawet do wykonania blatu kuchennego.
Konglomerat Dark Brown bardzo dobrze wygląda w połączeniu z inną, jaśniejszą odmianą – Carrara (o równie ciepłej beżowej kolorystyce). Jako element kontrastowych kompozycji aranżacyjnych świetnie wpisuje się w najnowsze trendy, które bazują na opozycjach kolorystycznych. Płyta Dark Brown potrafi odmienić oblicze każdego wnętrza i urządzić je w prawdziwie włoskim stylu, mającym u swych podstaw klasykę w jej najlepszym wydaniu.