Konglomerat brązowy Dark Brown

Wymiary5881989 × 587588 cm
Kraj pochodzenia

Włochy

Przeznacznenie

do wewnątrz, kuchnia, łazienka, salon

Opis produktu

Płyta konglomeratowa Dark Brown to ciemny wariant kolorystyczny świetnego włoskiego materiału wykończeniowego do dekoracji wnętrz. Jej głęboka ciepła barwa sprawia, że wnętrze nabiera przytulności, a dzięki polerowanemu wykończeniu również elegancji. Płyta konglomeratowa jest praktycznie nie do odróżnienia od klasycznych, niemal jednolitych płyt kamiennych. Na jej powierzchni uwidaczniają się delikatne jasne żyłki, które powstają w procesie produkcji ze sproszkowanej skały kalcytowej zalewanej gorącą żywicą poliestrową.
Płyta Dark Brown ma szerokie zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i poza nimi, co zawdzięcza swoim właściwościom. Pozostaje niewzruszona wobec wahań temperatury i działania wody czy mrozu. Jej idealnie gładka i błyszcząca powierzchnia doskonale opiera się wszelkim znakom upływu czasu, a przy tym odbija światło, pozytywnie wpływając na wrażenie przestrzeni. Dzięki żywicznemu zabezpieczeniu nie podlega szkodliwemu wpływowi kwasów organicznych zawartych w żywności, dlatego nadaje się nawet do wykonania blatu kuchennego.
Konglomerat Dark Brown bardzo dobrze wygląda w połączeniu z inną, jaśniejszą odmianą – Carrara (o równie ciepłej beżowej kolorystyce). Jako element kontrastowych kompozycji aranżacyjnych świetnie wpisuje się w najnowsze trendy, które bazują na opozycjach kolorystycznych. Płyta Dark Brown potrafi odmienić oblicze każdego wnętrza i urządzić je w prawdziwie włoskim stylu, mającym u swych podstaw klasykę w jej najlepszym wydaniu.