Płyta marmurowa Laurent Brown

Kraj pochodzenia

Hiszpania

Przeznaczenie

, ,

Opis produktu

Płyta marmurowa Laurent Brown jest kamiennym materiałem wykończeniowo-dekoracyjnym o ciemnym czekoladowym wybarwieniu, na tle którego wyraźnie odznaczają się kremowe użylenia. We wzorach gdzieniegdzie dostrzec można odcienie brązów i pomarańczy – nie tylko urozmaicające, lecz także ocieplające ciekawy rysunek płyty.
Laurent Brown to marmur sprowadzany z Hiszpanii. Kraj, którego południowa część usiana jest kopalniami kamienia, ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o świetnej jakości slaby. Hiszpańskie płyty marmurowe zdobią prywatne domy oraz przestrzenie publiczne. Nadają się przede wszystkim do salonów i gustownie urządzonych łazienek, które dzięki kamieniowi naturalnemu wyglądają podobnie do skalnych grot. Nie mają jednak w sobie surowości właściwej marmurowi występującemu w przyrodzie ze względu na polerowane wykończenie. Nadaje ono płytom elegancji graniczącej z wytwornością.
W płycie marmurowej Laurent Brown zaklęte są znaki czasu. Gęste wzory świadczą o długotrwałym procesie formowania się kamienia. Tysiące lat przeobrażeń w strukturze skały daje gwarancję jej trwałości. Głębia koloru, efektowny rysunek żyłek i lustrzana powierzchnia sprawiają, że marmur nie ma sobie równych, jeśli chodzi o szlachetny wygląd. Potencjał tego kamienia można wykorzystać zarówno w pokryciach powierzchni płaskich (np. ścian), jak i w drobnych elementach dekoracyjnych (takich jak obudowy kominkowe czy parapety).