Płyta marmurowa Mountain White

Kraj pochodzenia

Hiszpania

Przeznaczenie

, ,

Opis produktu

Czyste powietrze, wolność i wiatr we włosach – taki obraz już na pierwszy rzut oka wyczytać można z powierzchni płyty marmurowej Mountain White, która pochodzi z górzystych południowych rejonów Hiszpanii. Ten szlachetny rodzaj kamienia ma bardzo jasne, niemal śnieżnobiałe wybarwienie. Na tle bieli odcinają się jasnobrązowe delikatne wzory. Szlachetny rysunek powierzchni wygląda, jakby powstał w wyniku rozwiania piasku przez mocny podmuch rześkiego wiatru.
Marmur Mountain White to owoc przeobrażeń skał wapiennych, które wykazują odporność na takie czynniki jak nacisk, działanie lekkim strumieniem wody czy wysoka temperatura. Może więc zdobić różne miejsca w domu – od łazienki po okolice kominka w salonie. Wykazuje parametry chłonności pozwalające na wyłożenie nim zarówno ścian, jak i podłóg w pomieszczeniu sanitarnym. Pięknie współgra z nowoczesnym minimalistycznym stylem wykończenia wnętrz. Pasują do niego w szczególności kontrastujące metalowe elementy wykończenia – równie chłodne jak biel marmuru.
Biała płyta marmurowa może okazać się idealnym sposobem na poprawienie walorów przestrzennych wnętrza. Ma zdolność do odbijania światła, dzięki czemu sprawia, że pomieszczenie nabiera metrażu. Wydaje się nie tylko przestronne, lecz także niezwykle schludne, świeże i świetliste. Marmurowa powierzchnia płyty Mountain White nie sprzyja gromadzeniu zabrudzeń i błyskawicznie się czyści. Nie lubi jednak detergentów, dlatego skłania do zakupu delikatnych środków pielęgnacyjnych.