Płyta marmurowa Polar White

Kraj pochodzenia

Hiszpania

Przeznaczenie

, ,

Opis produktu

Płyta marmurowa Polar White to bardzo elegancki materiał do wykonywania pokryć ściennych i podłogowych oraz innych elementów wykończenia, np. blatów łazienkowych czy parapetów. Choć pochodzi ze słonecznej Hiszpanii, wygląda jak krystalicznie czysty biały puch i dzięki jasnej kolorystyce idealnie wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie.
Koresponduje przede wszystkim z chłodnym stylem skandynawskim, który bazuje na minimalizmie. Idealnie stapia się z wyposażeniem sanitarnym łazienki wykonanym z klasycznej ceramiki. Pasuje również do salonu urządzonego na modłę nowoczesną – z wykorzystaniem kontrastujących dodatków. Na tle płyty marmurowej Polar White gustownie odcinają się choćby czarne meble. Warto też wykorzystać ją we wnętrzu klasycznym, gdzie świetnie przełamuje beżowo-brązową monotonię.
Potencjał aranżacyjny tej odmiany marmuru wynika nie tylko z jej designerskiego wykończenia, lecz także z możliwości, jakie w modelowaniu przestrzeni daje uniwersalna i zawsze modna biel. Dominacja białych elementów dekoracyjnych oraz wykończeniowych, w dodatku o błyszczącej polerowanej powierzchni, sprawia, że metraż pomieszczenia optycznie się powiększa. Płyta marmurowa Polar White wyraźnie odbija światło, nadając wnętrzu przestronności, lekkości i finezji. Jej powierzchnia jest niejednolita, dzięki czemu prezentuje się bardzo naturalnie. Przecinają ją plamki i żyłki, które powstawały na przestrzeni setek lat, kiedy to marmur formował się ze skały wapiennej.