Płyta onyxowa Tiger

Kraj pochodzenia

Meksyk

Przeznacznenie

Opis produktu

Płyta onyxowa Tiger to materiał, w którym drzemie siła dzikiej przyrody. Jej gładką kremową powierzchnię pokrywają kontrastujące pasy w kolorze głębokiego brązu. Układają się w niewielkiej odległości od siebie i biegną falistymi ścieżkami, a pomiędzy nimi wyłaniają się gdzieniegdzie brązowe oczka.
Ta odmiana onyxu do złudzenia przypomina więc umaszczenie tygrysa azjatyckiego – jednego z największych i najbardziej majestatycznych kotów drapieżnych na świecie. Jej mocne wybarwienie zyskuje na wyrazie, gdy poddana zostanie działaniu intensywnych promieni słonecznych lub sztucznego światła, którego źródło montuje się pod płytą, by wydobyć z niej to, co najpiękniejsze. Kremowe tło po podświetleniu zaczyna nabierać pomarańczowych refleksów, które rozjaśniają i ocieplają wnętrze.
Płyta onyxowa Tiger nadaje się do wszechstronnego zastosowania w celach dekoracyjnych. Doskonale spełnia funkcję zdobniczą zarówno w domowych pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak i w przestrzeniach użyteczności publicznej, nadając im wystawnego charakteru. Onyx Tiger przełamuje monochromatyczną kolorystykę wnętrz. Jego dynamiczny rysunek i intensywne wybarwienie wybijają się na tle stonowanych pokryć ściennych i jednolitego wyposażenia, które dzięki płycie onyxowej przestaje dominować w wystroju.
By przez lata cieszyć się niebanalnym urokiem onyxu Tiger, można wykonać z niego np. obudowę kominka lub ścianę wodą do salonu. Płyta o tak ciekawym rysunku dostarcza nieskończenie wiele inspiracji.